میکری ژان (Micree Zhan)، هم‌بنیان‌گذار برکنار شده‌ی شرکت بیت مین، برای این غول عرصه سخت‌افزار استخراج ارز دیجیتال یک حساب بانکی و یک آدرس وب‌سایت مشارکتی جدید ایجاد کرده است.

در تاریخ ۶ جولای (۱۶ تیر)، اکانت وی‌چت (WeChat) بیت مین که تحت کنترل میکری ژان، مؤسس برکنار شده این شرکت قرار دارد، بیانیه‌ای تحت عنوان تغییر حساب بانکی حقوقی که از آن برای خرید محصولات بیت مین استفاده می‌شد، منتشر کرد. نام به‌روزرسانی‌شده این حساب بانکی، شرکت ژانهووا اینتلیجنت تکنالژی (Zhanhua intelligent Technology) است که طبق داده‌های فهرست راهنمای شرکت‌های چینی، در شهر فوجو، زادگاه ژان، به ثبت رسیده است و کاملاً تحت مالکیت شرکت بیت مین پکن قرار دارد که توسط ژان اداره می‌شود.

بنابر اطلاعات وب‌سایت راهنمای شرکت‌های چینی، تیان‌یانچا (Tianyancha)، با وجود غیرفعال بودن این شرکت طی سال‌های ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۰، تحت مالکیت جیهان وو و میکری ژان (دو مؤسس شرکت بیت مین) قرار داشته است. طبق این راهنما، وو در تاریخ ۶ ژوییه ۲۰۲۰ (۱۶ تیر) از سمت سرپرست شرکت برکنار و شخص دیگری جایگزین او شده است. ظاهراً جانشین وو شخصی به نام ژانگ‌ژن چنگ (Zhangzhen Cheng) است.

ژان بر سر سمت نماینده قانونی شرکت بیت مین با مؤسس دیگر این شرکت یعنی جیهان وو اختلاف دارد. دارنده این سمت، حق استفاده از مهر رسمی، کنترل حساب‌های بانکی و حق امضای شرکت را خواهد داشت.

با اینکه حداقل روی کاغذ، ژان کنترل دفتر پکن شرکت را در اختیار دارد؛ اما وو سمت خود به‌عنوان نماینده قانونی این شرکت را حفظ کرده است و قدرت افتتاح و بستن حساب‌های بانکی را دارد. به همین دلیل بود که لازم شد کنترل حساب بانکی بیت مین بر عهده یک نهاد قانونی مستقل گذاشته شود. وو کنترل شرکت مادر بیت مین، چاینا در هنگ‌کنگ را هم برعهده دارد و هم‌اکنون راه ارسال محموله‌های کلیدی سیلیکون را از شرکت تایوانی TSMC به کارخانه بیت مین در شنژن (Shenzhen) مسدود کرده است.

بیت مین ادعا می‌کند که ژان از سمت خود برکنار شده است و هیچ‌گونه مقام رسمی در شرکت ندارد. این شرکت همچنین می‌گوید که درگیر یک دعوی قضایی علیه ژان شده است.

منبع: decrypt