وزارت دادگستری ایالات متحده آمریکا در جستجوی استخدام مشاور حقوقی متخصص در حوزه‌های دارک وب، ارزهای دیجیتال و هک رایانه‌ای است تا بتواند در برابر جرایم سایبری بین‌المللی تصمیماتی اتخاذ نماید.

روز پنجشنبه دفتر نظارت برون ‌مرزی امور جنایی فهرستی از موقعیت‌های شغلی موردنیاز وزات دادگستری آمریکا را منتشر کرد. بر اساس این فهرست وزارت‌خانه نام‌برده قصد دارد قابلیت‌ها و توانمندی‌های خود را در حوزه‌های ردیابی ارزهای دیجیتال و تجزیه‌وتحلیل بلاکچین، افزایش دهد.
فرد یاد شده برای یک سال با این نهاد، همکاری خواهد داشت.

بنابر بر مفاد اعلامیه‌ای که توسط وزارت دادگستری آمریکا منتشر شده، آسیا-اقیانوسیه، اروپای شرقی و آسیای میانه از جمله مناطقی هستند که با سیلی از جرایم سازمان‌ یافته پیچیده برون ‌مرزی در حوزه‌های جرایم سایبری و نقض حق مالکیت معنوی روبه‌رو هستند و قرار است مشاور حقوقی یادشده در این حوزه‌ها متمرکز شود.

لازم به ذکر است متقاضیان این موقعیت شغلی باید دارای مجوزهای امنیتی فوق سری بوده یا پیش‌تر موفق به اخذ آن‌ها شده باشند؛ چرا که قرار است همکاری مشترکی با بخش‌های حساسی همچون امور جرایم سایبری و حقوق مالکیت معنوی وزارت دادگستری ایالات متحده و شبکه جهانی اجرای قانون جرایم فراملی و فناوری پیشرفته آمریکا داشته باشند.

منبع: coindesk