ماراتن پتنت گروپ (Marathon Patent Group)، یکی از اولین شرکت‌های استخراج پذیرفته‌شده در بورس نزدک، از انعقاد یک قرارداد‌ جدید با شرکت بیت مین، تولیدکننده دستگاه‌های استخراج ای‌سیک خبر داد. بر این اساس، قرار است شرکت ماراتن، ۱۰,۵۰۰ دستگاه انت ‌ماینر اس ۱۹ پرو را با پرداخت ۲۳ میلیون دلار خریداری کند.

شرکت ماراتن پتنت گروپ، قصد دارد به بزرگ‌ترین استخراج‌کننده بیت‌کوین در ایالات ‌متحده تبدیل شود و خرید هزاران ریگ استخراج نسل جدید می‌تواند به دستیابی به این هدف کمک کند. ماراتن، روز جمعه گذشته، اعلام کرد که برای خرید ۱۰,۵۰۰ دستگاه انت ماینر اس ۱۹ جدید با شرکت بیت‌ مین تکنولوژیز قرارداد بلندمدتی امضا کرده است.

گفته می‌شود جدیدترین خانواده دستگاه‌های اس ۱۹ پرو دارای قدرتی معادل ۱۱۰ تراهش‌بر‌ثانیه (TH/s) در هر واحد هستند و سودآورترین دستگاه استخراج بیت‌کوین در بازار امروز محسوب می‌شوند. مریک اوکاموتو (Merrick Okamoto)، مدیرعامل ماراتن با اعلام اینکه این قرارداد، نقطه عطفی برای ماراتن است، گفت:

«انعقاد این قرارداد با بیت‌ مین، نقطه عطفی در شرکت ما محسوب می‌شود. انتظار می‌رود با این سرمایه‌گذاری، ماراتن اگر نگوییم بزرگ‌ترین اما به یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های استخراج بیت‌کوین در آمریکای شمالی تبدیل ‌شود.»

با وجود تأخیرهای پیاپی شرکت بیت مین در تحویل دستگاه‌های استخراج خریداری‌شده، ماراتن اعلام کرده که تاکنون ۱,۳۶۰ دستگاه را تحویل گرفته است. روز جمعه گذشته نیز ایرنه گائو  (Irene Gao)، یکی از مدیران ارشد بیت ‌مین گفت:

«ما مفتخریم که توانسته‌ایم آخرین نسل سخت‌افزارهای استخراج انت ‌ماینر اس ۱۹ بیت‌ مین را به شرکت ماراتن تحویل بدهیم.»

وی در ادامه افزود:

«دستگاه‌های انت ماینر به پیشرفته‌ترین تراشه‌های کنونی مجهز شده‌اند. بی‌شک راندمان بالا و مصرف انرژی پایین این ماینرها باعث بهبود چشم‌گیر عملیات استخراج شرکت ماراتن خواهد شد. انعقاد این دست از قراردادها به تقویت همکاری‌های مشترک میان شرکت‌ها منجر می‌شود و با گسترش حضور ماراتن در صنعت استخراج ارزهای دیجیتال، این همکاری‌ها ادامه پیدا خواهد کرد.»

منبع: news.bitcoin