جوزف لوبین طی صحبت‌هایش پیرامون آینده کانسنسیس (ConsenSys) در استودیوی سرمایه‌گذاری اتریوم که در سال 2015 تاسیس شده است عنوان نمود که همه فکر می‌کنند اهداف آنها بر روی توکن‌ها بوده است و حتی ممکن است این طرز فکر درست باشد.

او در پادکست زنده “Into the Ether” به میزبانی آنتونی ساسانو (Anthony Sassano) و اریک کانر (Eric Conner) گفت:

“ما دوباره به فروش حداکثری توکن‌ها باز خواهیم گشت.”

گفتگوی آنها با تاریخچه اتریوم، زمانی که لوبین جزو یکی از پنج بنیانگذار اتریوم بود آغاز شد و به سوی تغییرات کانسنسیس پس از تعدیل‌های اخیر آن کشیده شد.

کانسنسیس در چند سال ابتدای کار خود فعالیت‌های ICOهای گوناگونی را به منظور جذب سرمایه‌گذار انجام داد. اما پس از 2018 که اقدامات نظارتی برداشته شد این روند کند شد.

حال لوبین عنوان نموده است که می‌خواهد بار دیگر به فروش توکن‌ها باز گردد، با این تفاوت که این بار با روش دیگری وارد عمل می‌شود.

لوبین درباره راه‌اندازی مجدد توکن‌ها گفت:

“همه چیز به بازاریابی و فروش توکن‌ها بستگی دارد. “

وی افزود:

“شما در صورتی که پایبند اصول قانونی باشید می‌توانید یک توکن را بفروشید و اطمینان بدهید که تعداد بسیار زیادی توکن را به احتکارکنندگان نمی‌دهید و بر اساس قوانین SEC عمل می‌کنید.”

زمانی که اتریوم برای نخستین بار  ارز دیجیتالش را در سال 2014 عرضه نمود، توجه زیادی به قانون‌گذاری وجود نداشت. اما در حال حاضر این مسئه بسیار حائز اهمیت است. یکی از دلایل ایجاد پلتفرم کدیفای اکتیویتCodefi Activate) ) کانسنسیس نیز برای عرضه توکن است.

به جز اتر و بیت‌کوین، اکثر ارزهای دیجیتال مستعد عرضه در اوراق بهادار هستند.

تغییرات ساختاری پیش رو

اخیرا کانسنسیس روزهای سختی را پشت سر گذاشته است. در ماه آوریل این شرکت 14 درصد از نیروهای خود را تعدیل نموده است. این دومین سری از تعدیل نیروهای این شرکت طی دو ماه گذشته می‌باشد. لوبین این اقدام را یک پاسخ طبیعی به واقعیت‌های اقتصادی و عدم ثبات جهانی ناشی از بحران ویروس کرونا دانسته است.

لوبین گفت:

“ما برای سال 2020 پیش‌بینی درآمد دو برابر در مقایسه با 2019 داشتیم. ولی حالا پس از بازگشت به ثبات قبل، انتظار می‌رود بتوانیم درآمدهای خود را به میزان سال گذشته برگردانیم.”

آیا این به معنای تعدیل نیروهای بیشتر است؟

منبع: decrypt