قیمت بیت‌کوین در ادامه روند صعودی خود، امروز با بیش از ۴٪ افزایش از مرز ۱۰,۰۰۰ دلار عبور کرد.

در ساعت ۱۴:۳۰ به‌وقت تهران، بیت‌کوین پس از حدود ۵۰ روز توانست به‌سطح روانی ۱۰,۰۰۰ دلار برسد. اکنون که در حال نگارش این گزارش هستیم، هر واحد بیت‌کوین با قیمت حدود 10,191 دلار معامله می‌شود.

پادشاه ارزهای دیجیتال پس از حدود یک‌ ماه نوسان در محدوده ۹,۱۰۰ تا ۹,۲۰۰ دلار، هفته گذشته توانست روند صعودی خود در کوتاه‌مدت را آغاز کند. این ارز دیجیتال طی شش روز موفق شد با جهش بیش از ۹ درصدی به سطح بنیادی ۱۰,۰۰۰ دلار دست یابد.

تحلیل‌گران معتقدند اخبار روزهای اخیر، شامل ورود پی‌پال به حوزه ارزهای دیجیتال، پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان پول در واشنگتن آمریکا و به‌خصوص اخبار مربوط به چاپ مقدار زیادی پول از سوی دولت‌ها، به بیت‌کوین برای خروج از رکود کمک کرده است. رشد اخیر قیمت بیت‌کوین همزمان با رسیدن طلا به بالاترین قیمت تاریخی‌اش رقم خورده است.

به‌گفته تحلیل‌گران، ازنظر تکنیکال یک دارایی پس از یک دوره طولانی کم‌نوسان معمولاً حرکت بزرگی را آغاز می‌کند که این حرکت برای بیت‌کوین صعودی بوده است.

در همین حال، اتریوم با بیش از ۱۰٪ افزایش طی ۲۴ ساعت اخیر، یکی از رویایی‌ترین روزهای خود را تجربه کرد. رشد اتر در یک هفته به بیش از ۳۲٪ رسیده است.

افزاش توجهات به حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز (DeFi)، مهم‌ترین عامل افزایش قیمت اتریوم است. حوزه مدیریت مالی غیرمتمرکز شامل مجموعه‌ای از برنامه‌های غیرمتمرکز می‌شود که امور مالی مهم مانند وام‌دهی را به‌صورت غیرمتمرکز و بدون نیاز به واسطه انجام می‌دهند. اتریوم اصلی‌ترین پلتفرم بلاکچینی برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز است.

منبع: arzdigital