تحلیل‌گر مشهور پیش‌بینی خود را تکرار کرد: قیمت بیت‌کوین تا دو سال آینده به ۲۸۸,۰۰۰ دلار می‌رسد!
یکی از مشهورترین تحلیل‌گران حوزه بیت‌کوین و خالق مدل پیش‌بینی قیمت انباشت به عرضه این ارز دیجیتال، پلن‌بی (PlanB)، بار دیگر پیش‌بینی کرده است که قیمت بیت‌کوین به ۲۸۸,۰۰۰ دلار خواهد رسید.

او در پست توییتری اخیر خود، ارزش انباشت به عرضه برخی از دارایی‌ها، از جمله بیت‌کوین را مقایسه کرده است. او در مدل خود از دارایی‌هایی نظیر طلا، الماس، مستغلات و بیت‌کوین که به‌عنوان سرپناه امن سرمایه‌گذاران شناخته می‌شوند استفاده کرده است.

وی در توییت تازه خود خطاب به دنبال‌کنندگانش گفت که همچنان معتقد است قیمت بیت‌کوین در حال تلاش برای رسیدن به هدف ۲۸۸,۰۰۰ دلاری است.

او در پاسخ به سؤال یکی از دنبال‌کنندگانش نوشت که طلا، الماس، مستغلات و بیت‌کوین، همه از نقطه‌نظر ذخیره ارزش در حال رقابت هستند.

پلن‌بی در ادامه اضافه کرد در حال حاضر که بازارها در وضعیت بحرانی قرار دارند، سرمایه‌گذاران نیز به‌دنبال یک سرپناه امن و قابل اتکا برای سرمایه‌های خود هستند و این انتخاب از بین گزینه‌هایی صورت خواهد گرفت که پیش‌تر به آنها اشاره کرده بود.

بر اساس اظهارات پلن‌بی، برخی از سرمایه‌گذاران طلا و مستغلات خود را می‌فروشند تا به حوزه بیت‌کوین وارد شوند. همچنین از آنجا که دایره دارایی‌های امن بسیار کوچک است، برخی نیز برعکس عمل می‌کنند و برای خرید طلا و مستغلات ارزهای دیجیتال خود را می‌فروشند. او در توییتی نوشت:
“تمام دارایی‌ها در حال رقابت در حوزه ذخیره ثروت هستند. برخی طلا می‌فروشند تا بیت‌کوین بخرند. می‌دانم برخی افراد هم برای خرید بیت‌کوین، مستغلات می‌فروشند. البته برعکس این موضوع هم صدق می‌کند. در حال حاضر نمی‌توان پول خود را به بخش‌های زیادی برد: سود منفی در ارتباط با اوراق قرضه یا سود نه‌چندان بالای سهام‌های کوچک.”

او به دیگر فلزات نظیر مس، پلاتین و پالادیوم نیز اشاره کرد. به‌گفته وی این فلزات به‌عنوان دارایی‌های مالی ذخیره نمی‌شوند و از همین رو ارزش انباشت به عرضه آنها نیز پایین است. او همچنین افزود که این فلزات دارای ارزش هستند اما این ارزش عمدتاً به‌خاطر استفاده‌های صنعتی آنهاست.

رابرت کیوساکی (Robert Kiyosaki)، نویسنده کتاب پدر پولدار، پدر فقیر و از سرمایه‌گذاران مطرح دنیا نیز در اظهارنظری اعلام کرده بود که بیت‌کوین، طلا و نقره به دارایی‌های مورد علاقه او تبدیل شده‌اند و در حال خرید آنهاست.

منبع: u.today