علیرغم سقوط اخیر و با توجه به روند احیای ۱۵ درصدی قیمت این ارز دیجیتال، اتریوم همچنان ۱۵ درصد با قیمت اوج ۴۹۰ دلاری خود در سال ۲۰۲۰ فاصله دارد. این در حالی است که بیشتر سرمایه‌گذاران انتظار رسیدن قیمت این ارز دیجیتال به بالای ۵۰۰ دلار را دارند.

با این حال، بسیاری از سرمایه‌گذاران نسبت به آینده اتریوم امیدوارند. یکی از فعالان و تحلیل‌گران مشهور ارزهای دیجیتال، نظرسنجی‌ای را در ارتباط با آینده اتریوم در سال ۲۰۲۰ ترتیب داده است. نتایج این نظرسنجی نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران امیدوارند قیمت اتریوم به ۵۰۰ دلار تا پایان سال ۲۰۲۰ برسد.

کریس برنیسکی (Chris Burniske)، تحلیل‌گر آرک اینوست (Ark Invest)، اخیراً در توییتی از دنبال‌کنندگان خود پرسید:

«قیمت اتریوم تا پایان سال ۲۰۲۰ به کجا می‌رسد؟»

از بین ۴,۰۰۰ نفری که در این نظرسنجی شرکت کردند، در حدود ۹.۵ درصد معتقد بودند قیمت اتریوم در پایان سال جاری میلادی به زیر ۲۵۰ دلار می‌رسد. ۲۶.۶٪ هم اعلام کردند که قیمت اتریوم در این مدت بین ۲۵۰ تا ۵۰۰ دلار خواهد بود. ۳۸.۵٪ معتقد بودند که قیمت اتریوم ۵۰۰ تا ۷۵۰ دلار خواهد بود و ۲۵.۴٪ مابقی نیز جایگاه اتریوم را روی نمودارها در بالای ۷۵۰ دلار می‌دیدند.

اگر قیمت بخواهد به ۵۰۰ دلار برسد، باید جهشی ۴۰ درصدی را تا پایان سال تجربه کند. این در حالی بود که بسیاری از دنبال‌کنندگان برنیسکی اعلام کردند قیمت بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۲۰ به بیش از ۱۲,۵۰۰ دلار می‌رسد. این نکته را نیز باید به یاد داشت که برنیسکی خود یکی از طرفداران پروپاقرص صعود اتریوم و بیت‌کوین است.

او پیش‌تر اعلام کرده بود که در آینده‌ای نزدیک، احتمال رسیدن ارزش بازار اتریوم به ۱ تریلیون دلار وجود دارد. وی از تأثیرات شبکه‌ای که به‌واسطه انفجار حوزه دیفای ایجاد شده است، به‌عنوان عامل این اتفاق یاد کرده بود و در این باره می‌نویسد:

“اتریوم هنوز راه زیادی برای طی‌کردن دارد. انتظار افزایش به‌واسطه این رویکرد را داشته باشید. با توجه به پیشی گرفتن اتریوم از بیت‌کوین در چرخه خود و بدون در نظر گرفتن ارزش شبکه کوچک‌تر و اقتصاد درون زنجیره‌ای قوی‌تر، شدیداً معتقدم که قیمت اتریوم نسبت به بیت‌کوین به بالاترین میزان خود در تاریخ برسد.

برنیسکی در ادامه افزود که پیش‌بینی‌اش برای قیمت بیت‌کوین، ۵۰,۰۰۰ دلار است. اگر قیمت بیت‌کوین به ۵۰,۰۰۰ دلار برسد، ارزش بازار آن نیز از ۱ تریلیون دلار بیشتر می‌شود.

اینکه قیمت اتریوم تا پایان امسال به ۵۰۰ دلار برسد، تا حد زیادی به قیمت بیت‌کوین، به‌عنوان ارز شماره یک بازار، بستگی دارد. بسیاری دیگر از تحلیل‌گران نیز دیدگاهی صعودی در ارتباط با قیمت ارزهای دیجیتال در آینده دارند.

منبع: cryptoslate