بیت‌کوین اس‌وی، در اواخر سال ۲۰۱۸ از بلاک چین بیت‌کوین کش جدا شده است این ارز دیجیتال برای اولین بار، پاداش بلاک‌های خود را به نصف کاهش داده است.

به گزارش کوین دسک، ماینر‌های این شبکه حدود ساعت ۰۵:۲۰ روز جمعه به وقت تهران، ۶۳۰٬۰۰۰ بلاک تولید کردند. این تعداد بلاک، برای نصف کردن پاداش بلاک از ۱۲.۵ واحد بیت‌کوین اس‌وی به ۶.۲۵ واحد، تعیین شده بود.

احتساب قیمت فعلی بیت‌کوین اس‌وی، ماینر‌ها می‌توانند روزانه بر سر حدود ۲۰۰٬۰۰۰ دلار پاداش بلاک رقابت کنند.

هش ریت کل شبکه که در اوایل ماه فوریه تا حدود چهار اگزا‌هش بر ثانیه (EH/S) رشد کرده بود، با سقوط قیمت بیت‌کوین اس‌وی از ۳۷۰ دلار به ۱۱۰ دلار طی یک ماه، حدود ۲۵ درصد کاهش یافته است. در هفته‌های اخیر، قیمت این ارز دیجیتال توانسته خود را تا بیشتر از ۲۰۰ دلار بالا بکشد.

اولین هاوینگ بیت‌کوین اس‌وی، مانع از سود ماینر‌ها شد

ها‌وینگ بیت‌کوین اس‌وی یک روز پس از هاوینگ بیت‌کوین کش روی داد. سال ۲۰۱۷، به دنبال اختلاف نظر، بلاکچین بیت‌کوین منشعب شد و بیت‌کوین کش به وجود آمد. در سال ۲۰۱۸، در جامعه بیت‌کوین کش هم اختلاف به وجود آمد و بیت‌کوین اس‌وی شکل گرفت.
ممکن است ماینر‌های شبکه‌ی بیت‌کوین اس‌وی نیز با همان مشکلات سود‌آوری که شبکه‌ی بیت‌کوین کش پس از هاوینگ با آن رو‌به‌رو شد، مواجه شوند.

پس از هاوینگ بیت‌کوین کش در روز چهار‌شنبه، قدرت هش شبکه از حدود ۳.۵ اگزا‌هش بر ثانیه به ۲.۵ اگزا‌هش بر ثانیه سقوط کرد. در حالی که ماینرها در حالت عادی برای تولید بلاک به حدود ۱۰ دقیقه زمان نیاز دارند، تولید اولین بلاک پس از هاوینگ، حدود ۱۰۰ دقیقه به طول انجامید.

این هفته، به عنوان اولین هاوینگ این دو شبکه از زمان تولدشان (بیت‌کوین کش در سال ۲۰۱۷ و بیت‌کوین اس‌وی در سال ۲۰۱۸) ثبت شد.

توان محاسباتی پادشاه ارز‌های دیجیتال که در مقایسه با سایر دارایی‌ها بیشترین ارزش بازار را به خود اختصاص داده است، به حدود ۱۰۵ اگزا‌هش می‌رسد. بیت‌کوین برای سومین بار در طول عمر خود، حدود ۳۵ روز دیگر هاوینگ را تجربه خواهد کرد؛ رویدادی در سال ۲۰۲۰ که بسیاری از افراد انتظارش را می‌کشند.

منبع: coindesk