پی‌‌پال به گفته برخی از منابع آگاه، شرکت پکسوس (Paxos)، غول حوزه فین‌تک و فناوری‌های مالی، را به‌عنوان تأمین‌کننده اصلی خود برای خدمات جدیدش در حوزه معاملات ارزهای دیجیتال، انتخاب کرده است.

همکاری پی ‌پال و پکسوس نقطه عطفی برای این شرکت تلقی می‌شود. هفته گذشته نیز شاهد راه‌اندازی کارگزاری ارزهای دیجیتال پکسوس بودیم. اولین مشتری این کارگزاری نیز شعبه آمریکایی یک شرکت انگلیسی فعال در حوزه فین‌تک با نام ریوولات (Revolut) بود. گفته می‌شود که طی هفته جاری پی‌پال به‌صورت رسمی خبر آغاز همکاری خود با پکسوس را اعلام کند.

در صورتی که پی‌‌پال به حوزه معاملات ارزهای دیجیتال وارد شود، می‌توان آن را یکی از نویدبخش‌ترین اتفاقات چند سال اخیر به حساب آورد. پیش‌تر نیز شرکت‌هایی نظیر رابین هود (Robinhood) و اسکوئر (Square) خدمات پرداخت با ارزهای دیجیتال را برای کاربران خود مهیا کرده بودند.

گفته می‌شود که پی‌‌پال با همکاری یکی از شرکت‌های تابعه خود با نام ویمو (Vemo)، قرار است به‌صورت مستقیم امکان خرید و فروش ارزهای دیجیتال را برای بخشی از ۳۲۵ میلیون کاربر خود فراهم کند.

صرافی کوین بیس که رابطه طولانی‌ای با پی‌‌پال دارد نیز به‌دنبال ارائه خدمات «بدون ریسک» در حوزه عرضه ارزهای دیجیتال است. این صرافی در سانفرانسیسکو فعالیت می‌کند. نام صرافی بیت استمپ (Bitstamp) نیز به‌عنوان یکی از شرکت‌هایی که نقش محوری در این برنامه دارد مطرح شده است. بیت استمپ مسئولیت تأمین نقدینگی شعبه بریتانیای ریوولات را بر عهده دارد.

روزبه‌روز شاهد افزایش نفوذ ارزهای دیجیتال در حوزه فین‌تک هستیم. رشد این ارزها تا به اینجا به نحوی بوده است که از یک دارایی کاذب، به یک «لازمه» برای فعالان حوزه فین‌تک و بانک‌هایی تبدیل شده است که خواهان کسب سود و مشتریان بیشتر هستند.

شرکت اسکوئر که توسط جک دورسی (Jack Dorsey)، مدیرعامل توییر، ایجاد شده است و در حوزه پرداخت با ارزهای دیجیتال فعالیت می‌کند نیز در ماه‌های گذشته با افزایش درآمد از معاملات بیت‌کوین روبه‌رو بوده است. این شرکت از اواسط سال ۲۰۱۸ با راه‌اندازی امکان خرید بیت‌کوین از نرم‌افزار کش اپ (Cash App)، سودی ۳۰۶ میلیون دلاری از معاملات این ارز دیجیتال داشته است.

رابین هود دیگر اپلیکیشن این حوزه، از فوریه سال ۲۰۱۸ (بهمن ۹۶) فعالیت خود را آغاز کرد و از آن زمان میزبان نسل جدید معامله‌گران روزانه ارزهای دیجیتال بود. این اپلیکیشن در سه ماهه ابتدایی پس از عرضه‌اش بیش از ۲ میلیون بار دانلود شد.

منبع: coindesk