با وجود آن که بیت‌کوین در پشت مقاومت‌های کلیدی خود باقی مانده است. اما این مورد مانع از افزایش شدید سرمایه‌گذاری دارایی‌ها در این ارز دیجیتال نشد.

داده‌های کلیدی زنجیره نشان می‌دهد که تمایل سرمایه‌گذاران بیت‌کوین برای نگه داشتن کوین‌های خود تقریبا در اوج خود قرار گرفته است. در کنار خوشبینی دارندگان ارز دیجیتال، این روند مشابه شرایط ابتدایی سال 2017 است.

داده‌های کلیدی زنجیره بیت‌کوین خبر از صعود بزرگ را می‌دهند

شرکت تجزیه‌و‌تحلیل بلاکچینی Glassnode اخیرا ادعا داشته که بیش از 60 درصد بیت‌کوین‌های در گردش طی یک سال گذشته هیچ جابجایی نداشته است. این رفتار نشان دهنده تمایل سرمایه‌گذاران به هودل نمودن است.

آخرین باری که این حجم از بیت‌کوین هودل شد، پیش از بازار صعودی 2017 بوده است. که در آن با رشد 2000 درصدی از 1000 دلار به 20000 دلار رسید.

حرکت در جهت صعود بیت‌کوین

 

بروز رفتار انباشت سرمایه‌های بیت‌کوین تنها نشانه نزدیک شدن به آغاز صعود قیمتی نیست.

تحلیلگر نونیا بیزنیز (Nunya Bizniz) با اشتراک گذاشتن دو نمودار زیر گفت:

“نمودار روزانه بیت‌کوین برای اولین بار پس از کف قیمت در سال ۲۰۱۵، تقاطع طلایی، تقاطع مرگ و توالی تقاطع طلایی همگی طی ۱۰۰ روز اتفاق افتاده است.”

حرکت در جهت صعود بیت‌کوین

 

نونیا ادعا می‌کند آخرین باری که میانگین جابجایی 50 روزه و 200 روزه بیت‌کوین تقریبا مشابه حال حاضر بوده ارزش دارایی‌ها 6400 درصد در سال افزایش یافته است.

از نظر تحلیل فاندامنتال نیز این موضوع منطقی است.

در توضیح Investopedia درباره تقاطع طلایی آمده:

“الگوی کندل استیک یک سیگنال صعودی است که در آن، میانگین متحرک نسبتا کوتاه مدت از میانگین متحرک بلندمدت عبور می‌کند. تقاطع طلایی نشان می‌دهد که بازار صعودی‌ای پیش رو است که توسط حجم زیاد معاملات پشتیبانی می‌شود.”

ترکیب تحلیل‌های فاندامنتال‌های صعودی

اگر اندیکاتورهای تکنیکال برای متقاعد کردن سرمایه‌گذاران کافی نباشد، تحلیلگران اظهار دارند که اندیکاتورهای فاندامنتال هم به رشد بیت‌کوین کمک می‌کنند.

از نظر دن مورهد (Dan Morehead) چاپ پول توسط بانک مرکزی و دولت باعث افزایش قیمت بیت‌کوین خواهد شد.

از آغاز سال ۲۰۲۰ تاکنون بیش از ۲۰ تریلیون دلار محرک پولی و مالی به سیستم اقتصادی تزریق شده است.

از آنجایی که بیت‌کوین تنها دارایی کمیاب قابل سرمایه‌‌گذاری در جهان است، مورهد و سایر افراد معتقدند چاپ پول بی‌رویه به افزایش سود بیت‌کوین منجرب خواهد بود. ایلان ماسک نیز دو هفته پیش در این خصوص گفت:

“چاپ پول توسط بانک‌های مرکزی باعث می‌شود که بیت‌کوین در مقایسه با پول، منسجم‌تر به‌نظر بیاید.”

منبع: bitcoinist