با وجود نزدیکی به هاوینگ بیت‌کوین، هش‌ریت آن همچنان در حال رشد است. افزایش هش‌ریت نشان دهنده عدم نگرانی ماینرها برای نصف شدن پاداش استخراج است. در غیر این‌صورت آنها ریسک هاوینگ و نیمه کاره ماندن فرآیند ماینینگ در 12 می را نمی‌پذیرفتند. در زمان انتشار این خبر نرخ هش‌ریت بیت‌کوین 113.17 میلیون تراهش در ثانیه (TH/s) است.

نرخ هش‌ریت بیت‌کوین در حال نزدیک شدن به بیشترین مقدار خود در طول تمام این سال‌ها است.

در طول این هفته قیمت بیت‌کوین توانست به 9 هزار و 400 دلار افزایش یابد. این قیمت بالاترین رقم ماه فوریه است. سرمایه‌گذاران در مورد آینده ارزهای دیجیتال پس از کاهش پاداش استخراج از 12.5 بیت‌کوین به 6.25 هیجان زده هستند.

پس از هاوینگ تورم شبکه از 3.64 به 1.8 کاهش می‌یابد. در نتیجه تورم موجود در بیت‌کوین بسیار کمتر از هدف نهایی تورمی کشورهای صنعتی می‌شود. این در حالی است که تا کنون 87.41 % از کل بیت‌کوین‌های موجود استخراج شده‌اند.

هش‌ریت بیت‌کوین در آستانه هاوینگ به بالاترین میزان خود نزدیک می‌شود

 

در ماه‌های آینده تنها 10 درصد باقی مانده از بیت‌کوین‌ها قابل استخراج هستند. همچنین استخراج بیت‌کوین‌ها پس از هاوینگ، کندتر خواهد شد.

البته در صورتی که قیمت ارزهای دیجیتال رشد خوبی نداشته باشد ممکن است پس از هاوینگ ماینرها دستگاه‌های خود را خاموش کنند. هر چه میزان قیمت بیت‌کوین افزایش یابد سود مربوط به استخراج برای ماینرها بیشتر می‌شود.

اگر قیمت بیت‌کوین قبل از هاوینگ افزایش یابد، احتمال خروج ماینرها از شبکه بیشتر خواهد شد، اتفاقی که پس از هاوینگ در شبکه لایت‌کوین شاهد آن بودیم.

لایت‌کوین پس از هاوینگ سال 2019، 75 درصد از میزان هش‌ریت خود را از دست داد. از فوریه تا کنون که به پایین‌ترین تعداد استخراج کنندگان لایت‌کوین رسیده‌ایم هش‌ریت شبکه 45 درصد افزایش یافته است.

با این وجود هنوز فاصله زیادی تا اواسط ماه جولای سال 2019  باقی مانده است. لایت‌کوین پیش از هاوینگ به سرعت رشد کرد اما تنها چند روز قبل از هاوینگ قیمت آن شروع به نزول کرد. اکنون هر لایت‌کوین در کمترین قیمت خود به ارزش 47 قرار دارد. این در حالی است که در 2019 به قیمت 140 دلار نیز دست یافته بود.

در مقابل بیت‌کوین در قیمتی نزدیک به 8800 دلار در حال معامله است. این ارز دیجیتال دارای سرمایه 162.55 میلیارد دلاری در بازار است که طی 24 ساعت گذشته با رشد 0.53 درصدی همراه بوده است.