گزارش‌ها نشان می‌دهد که در چند هفته گذشته سرمایه‌گذاران در حال جمع‌آوری و انباشت بیت‌کوین، اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال هستند.

با وجود سقوط بازار در ماه مارس، در چند روز گذشته شاهد افزایش چشمگیر فعالیت کاربران در بیت‌کوین و اتریوم هستیم.

بر اساس اطلاعات استارت آپ تحلیل بلاکچین گلس نود (Glassnode) تعداد آدرس‌های حاوی حداقل ۰.۱ تا ۱ بیت‌کوین و ۰.۱ تا ۱۰۰ اتر طی دو ماه گذشته افزایش بسیاری داشته است.

نتیجه‌گیری که می‌توان از این افزایش پس از رشد 20 درصدی قیمت بیت‌کوین داشت علاقه‌مندی سرمایه‌داران برای خرید و سرمایه‌گذاری در کف قیمت است.

بررسی‌های جدید نشان می‌دهد که شرکت‌های بزرگ مانند IBM و مایکروسافت در حال جمع‌آوری و انباشت ارزهای دیجیتال هستند.

نکته قابل توجه این است که انباشت این شرکت‌ها بر روی ارز اتریوم است.

شرکت‌های برتر میلیون‌ها دلار بر روی اتریوم سرمایه‌گذاری نمودند

آدام کوچران (Adam Cochran) از مدیران Metacartel Ventures و استاد دانشگاه اخیرا تحلیلی در خصوص ۱۰,۰۰۰ آدرس برتر اتریوم انجام داده است.

درتحلیل کوچران نکات بسیار جالبی در خصوص اتریوم بیان شده است، اما جالب ترین نکته این بررسی این است که: کیف پول‌های شرکت‌های بزرگی نظیر JPMorgan Chase، ردیت، IBM، مایکروسافت، آمازون و والمارت نیز در بین کیف پول‎های برتر شناسایی شده‌اند.

با وجود اطلاعات اندکی که وجود دارد نکته غیرقابل انکار انباشت اتریوم است. میزان این انباشت مشخص نیست اما از آنجایی که در بین ۱۰,۰۰۰ آدرس کل شبکه اتریوم قرار دارند، احتمالا میلیون‌ها دلار ارز دیجیتال در این شرکت‌ها انباشت شده است.

نکته مهم دیگری که وجود دارد عدم قطعیت از اطلاعات مربوط به انباشت بیت‌کوین است که آیا صورت می‌گیرد یا خیر. زیرا نحوه عملکرد بیت‌کوین باعث می‌شود که کشف هویت مالک آدرس‌ها دشوار شود.

اما شرکت‌های بزرگی مانند مایکروسافت در گذشته بیان کرده بودند که در برنامه‌های تجاری خود از بیت‌کوین استفاده می‌کنند، پس به احتمال زیاد انباشت بیت‌کوین را نیز داشته‌اند.

موسسات در حال انباشت هستند

یافته‌ها نشان می‌دهند که موسسات و شرکت‌های بزرگ در عرصه ارزهای دیجیتال مدتی است که در حال انباشت اتریوم هستند.

طبق گزارش  CryptoSlate، شرکت سرمایه‌گذاری Grayscale Investment که بخش سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال Digital Currency Group است در سال ۲۰۲۰ تقریبا ۷۵۶,۵۴۰ اتر یعنی ۴۰ درصد اترهای استخراج شده در سال جاری را خریداری کرده است.

اسپنسر نون (Spencer Noon) در این خصوص گفته است:

سرمایه‌گذاران سازمانی در حال خرید اتر هستند. آخرین گزارش Grayscale نشان داده است که Ethereum Trust  در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ تقریبا ۱۱۰ میلیون دلار سرمایه وارد این عرصه کرده است. این مقدار بیشتر از مجموع سرمایه‌گذاری‌های ۲ سال گذشته بوده است.

دلیل فشارهای خرید چیست؟

دلیل اصلی افزایش انباشت اتر را می‌توان اتریوم ۲.۰ دانست.

در آینده نزدیک، توسعه‌دهندگان به روزرسانی اتریوم ۲.۰ را خواهند داشت. این اقدام، کاربرد ارز دیجیتال اتر را تا حدی افزایش خواهد داد که بنا به نظر کوچران این به روزرسانی می‌تواند باعث تغییر اقتصادی چشمگیری در جامعه شود.

بعد از اتریوم، روندهای فاندامنتال دیگری نیز وجود دارند که ارزش کل ارزهای دیجیتال را بهبود می‌بخشد.

چاپ پول توسط فدرال رزرو و سایر بانک‌های مرکزی و موسسات متمرکز نشان دهنده شکنندگی و آسیب‌پذیری سیستم اقتصاد سنتی است که بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال تا چه مقدار می‌توانند به عنوان یک دارایی امن در مقابل فروپاشی این سیستم عمل کنند.

منبع: cryptoslate