در حالی که رئیس جمهور ایران، حسن روحانی، مردم را برای سرمایه‌گذاری در طرح جدید نفتی تشویق می‌کند، کامرون وینکلواس، به ایرانیان توصیه کرده که به‎ سراغ بیت‌کوین بروند.

مدیر عامل Gemini، کامرون وینکلواس، یکی از قدیمی‌ترین طرفداران بیت‌کوین، پس از تشویق دولت ایران برای سرمایه‌گذاری افراد در طرح نفتی جدید، توصیه می‌کند که سرمایه‌گذاران بیت‌کوین بخرند.

بر اساس گزارش بلومبرگ در 12 آگوست، حسن روحانی رئیس جمهور ایران در نشست تلویزیونی به شهروندان این کشور توصیه سرمایه‌گذاری در نفت را به‌جای دلار یا طلا نموده است.

بر اساس این گزارش ایران قصد دارد برای تقویت اقتصاد خود به دنبال تحریم‌های پی‌درپی آمریکا و تاثیرات پاندمی کرونا، برای اولین بار این امکان را برای شهروندانش فراهم کند که در بازارهای سرمایه‌ای خود بر روی نفت سرمایه‌گذاری نمایند.

روحانی به کابینه خود گفت:

“علاوه بر دلار و طلا بازارهای سهام و نفت نیز ظرفیت‌های بالایی برای سرمایه‌گذاری دارند. ما می‌خواهیم از این طریق به مردم کمک کنیم.”

میلیاردر بیت‌کوین کامرون وینکلواس به‌دنبال صحبت‌های روحانی در توئیتر خود اقدام به انتشار پستی نمود که طی آن به ایرانیان پیشنهاد سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین را به‌جای سهام نفتی داد. به عقیده وینکلواس قیمت نفت در طول سال بارها دچار اصلاح و ریزش شده است و روند بهبودی آن نیز با کندی پیش می‌رود.