بر اساس اطلاعات ارائه شده توسط Glassnode، نقل‌وانتقال بیت‌کوین‌های مربوط به آدرس ماینرها در ماه گذشته کاهش یافته است.

به عقیده یکی از تحلیلگران بیت‌کوین، ماینرهای قدرتمند در حال ذخیره بیت‌کوین‌های خود هستند و در همین حال ماینرهای ضعیف که تعداد بیت‌کوین کمتری برای فروش گذاشته‌اند موجبات افزایش  قیمت بیت‌کوین را فراهم نموده‌اند.

تور دمیستر: ماینرها بیت‌کوین کمی برای فروش دارند

کمک به افزایش قیمت

پارامتر جدید Glassnode موسوم به Miner Outflow Multiple، به‌گونه‌ای طراحی شده که زمان ورود ماینرها به دوره فروش را نشان می‌دهد.

محاسبه این پارامتر نیز با تقسیم تعداد بیت‌کوین آدرس‌های مربوط به ماینرها بر میانگین سالیانه بدست می‌آید.

این نسبت در حال نزدیک شدن به کمترین مقدار تاریخی خود در دسامبر سال 2018 هنگامی که قیمت بیت‌کوین حدود 3100 دلار بود است.

پس از سومین هاوینگ که در 11 می اتفاق افتاد، تعداد بیت‌کوین‌های در حال گردش به پایین‌ترین مقدار میانگین 365 روزه خود رسید. این مقدار همچنان در حال کاهش است.

این مقدار در حال حاضر ۷۸ درصد کمتر از سال گذشته است که در آن زمان، قیمت بیت‌کوین به بالاترین مقدار خود در سال ۲۰۱۹ یعنی ۱۳,۷۷۷ دلار رسید.

تور دمیستر: ماینرها بیت‌کوین کمی برای فروش دارند

این بیشترین نیروی فروش نیست

در 4 ژوئن سختی استخراج 9.29 درصد کاهش یافت. این کاهش کمک بزرگی به ماینرهایی بود که ضربه سختی از کاهش ۵۰ درصدی پاداش بلاک خورده بودند.

اگر ماینرها تصمیم به فروش بیت‌کوین‌های خود برای چند ماهی آتی به جهت تامین هزینه‌های عملیاتی خود بگیرند دیگر بزرگترین نیروی فروش نخواهند بود.

به عقیده تحلیلگر ویلی وو (Willy Woo)، اکنون صرافی‌ها با نقد کردن کارمزدهای خود می‌توانند فشار بیشتری به بازار وارد کنند.

منبع: u.today