با ورود ارز دیجیتال تتر به زنجیره جانبی تازه عرضه شده OMG Network Plasma که نام سابق آن OmiseGo است بستر انجام تراکنش‌های ارزانتر ایجاد می‌شود.

استیبل کوین تتر (USDT) هم اکنون در یکی از زنجیره‌های جانبی اتریوم مبتنی بر پلاسما با نام OMG Network که در تاریخ ۱ ژوئن عرضه شده در دسترس می‌باشد.

ورود تتر به زنجیره جانبی اتریوم در تاریخ ۱ ژوئن اعلام شد. این نخستین بار است که تتر وارد زنجیره جانبی اتریوم می‌شود تا عملکرد آن را بهبود بخشد. ماه گذشته کارمزد تراکنش‌های تتر با ۸۹۰۰ اتر معادل با ۱.۸۴ میلیون دلار بیشترین کارمزد در شبکه اتریوم بوده است. این مقدار بیش از مجموع ۵ پروتکل دیگر بود.

امید است با انتقال بخشی از این حجم معاملات به OMG Network بار تراکنش‌های اتریوم کاهش یابد. پائولو آردوینو مدیر ارشد فناوری بیتفینکس گفت:

“ما با انتقال حجم معاملات به OMG Network در هزینه‌ها صرفه‌جویی می‌کنیم، عملکرد را بهبود می‌بخشیم و فشار روی شبکه اصلی را کاهش می‌دهیم.

شبکه تتر مبتنی بر OMG از طریق بیتفینکس در دسترس است. این شبکه به معامله‌کنندگان امکان دستیابی به فرصت‌های معاملاتی سریعتر را فراهم می‌آورد. استیفن مک نامارا  (Stephen McNamara)  مدیر ارشد اجرایی OmiseGo به کوین تلگراف گفت مذاکرات ورود OMG به سایر صرافی‌ها و ارائه‌دهندگان کیف پول ادامه دارد.

همزمان با عرضه پلاسما

در ابتدا نظر بر این بود که پلاسما بهترین راهکار لایه دوم برای مقیاس‌پذیری اتریوم است، اما مواردی که در خصوص آن پیش آمد باعث شد که اشتیاق جامعه اتریوم به سمت Optimistic Rollups کشیده شود.

این موضوع باعث شد تا OmiseGo و چند پروژه دیگر به تنهایی به فناوری بلاکچین بپردازند. OMG Network یک تغییر اسم کامل از OmiseGo و شرکت مادر Omise است که شبکه اصلی خود را در تاریخ ۱ ژوئن عرضه کرد.

شواهد نشان می‌دهد که این پروژه از برخی از مسائل چشم پوشی کرده تا بتواند پلاسما را ایجاد کند. عملکرد این زنجیره جانبی بر اساس اجماع گواه اثبات اعتبار است، به طوری که اسناد مختلف نشان می‌دهند که توسط یک نهاد مدیریت می‌شود. این زنجیره جانبی از نودهای مراقب (watcher nodes) پشتیبانی می‌کند که صحت تراکنش‌ها را تایید می‌کنند.

از بزرگترین موانع اولیه پلاسما، ناتوانی اجرای خروج گسترده از زنجیره جانبی است.

شبکه پلاسما ورود اتر و توکن‌های ERC-20 را امکان‌پذیر می‌سازد و کارمزدها را نیز تا ۶۶ درصد کاهش می‌دهد.

منبع: cointelegraph