ساتوشی ناکاموتو با کمک رایانه شخصی‌اش 1.1 میلیون بیت‌کوین استخراج کرده است.

محقق مطرح در بررسی الگوی ماینینگ، سرجیو درمین لرنر (Sergio Dermain Lerner)، به بلاک‌هایی که توسط ناکاموتو استخراج شده‌اند علاقه‌مند شده است. بررسی‌های وی بر اساس الگوی نامنظم LSB محدوده نانس بلاک است.

در ماه ژوئن لرنر اظهار داشت که به دلایل نامعلوم ساتوشی طی پنج دقیقه اول حد فاصل دو بلاک، از ماینینگ اجتناب می‌نموده است.

یافته‌ها نشان می‌دهد که تجهیزات ساتوشی از تمام فضای نانس استفاده نمی‌کردند و تنها بخش کوچکی را پوشش می‌داده‌اند.

لرنز  در این باره گفت:

“ماینینگ مجدد مشخص می‌کند که الگوریتم ماینینگ پاتوشی تمایل بسیار زیادی به انتخاب دانش‌های بیشتر، هنگام اسکن و بررسی نانس داخلی دارد. این تمایل نشان دهنده نانس کاهش یافته است که متفاوت از نسخه ۰.۱ کلاینت ساتوشی بود.”

لرنر در خصوص تجهیزات ساتوشی گفته است:

“از آنجایی که عدم توازن نانس هنگام تحلیل دو زیرمحدوده (subrange) کاهش می‌یابد، این موضوع بیان می‌کند که پاتوشی ۵ زیرمحدوده را به‌طور موازی اسکن و بررسی می‌کرد، اما هر زیرمحدوده به‌صورت متوالی بوده است. این موضوع برخلاف نظریه‌ای است که پاتوشی از اولین فارم ماینینگ حاوی ۵۰ رایانه مستقل استفاده کرده است و از این نظریه پشتیبانی می‌کند که پاتوشی صرفا از یک CPU پیشرفته و چندرشته‌ای استفاده کرده است.”

اگر نتایج لرنر ثابت شود فرضیه یک فرد بودن ساتوشی در مقابل یک تیم بودنش قوت می‌یابد. این یک مدرک دیگر برای دروغ‌گویی کریگ رایت است. زیرا او گفته بود که ساتوشی است و از چندین رایانه برای استخراج بلاک‌های اولیه استفاده کرده است.

منبع: cointelegraph