به‌منظور خرید دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین، شرکت کورساینتیفیک (Core Scientific)، قراردادی با بیت‌مین (Bitmain) امضا کرده است. طبق اعلام کورساینتیفیک، این خرید به سبب افزایش علاقه آمریکایی‌ها به استخراج بوده است.

عمده فعالیت کورساینتیفیک ارائه‌ خدمات میزبانی بلاکچین است که حال قراردادی به‌منظور خرید جدیدترین دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین با شرکت چینی بیت‌مین امضا کرده است.

این شرکت آمریکایی، بیش از ۱۷,۰۰۰ دستگاه اس ۱۹ انت‌ماینر برای استفاده خود و مشتریانش، از بیت‌مین خریداری کرده است. بر اساس اعلام کورساینتیفیک این میزان، بیشترین تعداد دستگاه خریداری شده توسط یک شرکت میزبانی بلاکچین است.

کوین ترنر (Kevin Turner)، رئیس و مدیرعامل کورساینتیفیک و مدیر عملیاتی سابق مایکروسافت، در اظهار نظری گفت:

“کورساینتیفیک اولین سری از دستگاه‌های ای‌سیک (ASIC) خریداری شده‌ از بیت‌مین را دریافت و آزمایش کرده است. [در مرحله آزمایش] هش ریت دستگاه‌ها به ۱۱۰ تراهش بر ثانیه (با ضریب خطای سه درصد) رسید.

عقد این قرارداد در حالی صورت گرفت که ایالت تگزاس به‌تازگی مورد توجه چندین مجموعه مجهز استخراج قرار گرفته است.

در مهر ماه گذشته بیت‌مین، بزرگ‌ترین مجموعه استخراج بیت‌کوین جهان را در راکدیلِ تگزاس احداث کرد. در دی ماه ۹۸ نیز اعلام شد که دو شرکت ژاپنی در حوزه بلاکچین، با نام‌های اس‌بی‌آی (SBI) و جی‌ام‌او (GMO)، قراردادی با شرکت وینستون (Whinstone)، وابسته به شرکت فناوری نورسرن بیت‌‌کوین ای‌جی (Northern Bitcoin AG) امضا کرده‌اند تا تراکنش‌های ارز دیجیتالشان را در راکدیل پردازش کنند.

راسل کَن (Russell Cann)، مدیر ارشد خدمات مشتریان در کورساینتیفیک، به تشریح دلایل علاقه شرکت‌های ماینینگ به فعالیت در تگزاس پرداخت و گفت:

“به‌نظر ما، افزایش علاقه و تخصیص سرمایه‌ را در این حوزه می‌توان به افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال و/یا دارایی‌های دیجیتال، به‌عنوان کلاسی از دارایی‌ها نسبت داد. علاوه بر این، ویژگی‌های مطلوب سرمایه‌گذاری در آمریکای شمالی نیز موثر بوده است. از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به ثبات جغرافیایی-سیاسی، محیط نظارتی قانونمند، شرایط آب‌و‌هوایی مناسب و منابع متعدد انرژی اشاره کرد.

به گفته کن، قوانین و مقررات حوزه استخراج در سایر مناطق جغرافیایی با «تغییرات ناگهانی» همراه است و همین امر باعث کم شدن اطمینان سرمایه‌گذاران حوزه استخراج می‌شود. در مقابل، مجموعه‌های مجهز هاستینگ‌های استخراج در آمریکای شمالی همیشه کارآمد عمل کرده‌اند. کن علت این امر را پایداری سیستم انرژی، برق و همچنین شرایط قانونمند در خصوص مالکیت زمین در این مناطق عنوان کرد.

علاوه بر این، او اظهار داشت سقوط اخیر بهای انرژی باعث جذاب‌تر شدن آمریکای شمالی برای سرمایه‌گذاران شده است. کن توضیح داد:

“با کاهش بهای انرژی، مناطقی در ایالات متحده و کانادا که هزینه انرژی کمتری دارند، فرصت‌های منحصربه‌فردی برای استخراج‌کنندگانی مانند کورساینتیفیک که در ابعاد بزرگ‌تر کار می‌کنند، فراهم کرده‌اند.

منبع: cointelegraph