گفته می‌شود یکی از مشهورترین و محبوب‌ترین صندوق‌های سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است، گری‌اسکیل (Grayscale)، تنها در هفته گذشته ۱۹,۸۷۹ واحد بیت‌کوین به صندوق سرمایه‌گذاری بیت‌کوین خود اضافه کرده است.

با احتساب بیت‌کوین‌های تازه‌ای که به مجموع بیت‌کوین‌های تحت مدیریت گری‌اسکیل اضافه شده است، این صندوق در حال حاضر چیزی در حدود ۴۰۰,۰۰۰ بیت‌کوین در اختیار دارد و این رقم روزبه‌روز در حال افزایش است.

یکی از محققین مشهور حوزه ارزهای دیجیتال، کوین روک (Keving Rook)، در ارتباط با افزایش بیت‌کوین‌های گری‌اسکیل گفت:

“گری‌اسکیل طی هفته گذشته ۱۹,۸۷۹ واحد بیت‌کوین را به صندوق سرمایه‌گذاری بیت‌کوین خود افزود. این شرکت از زمان هاوینگ ۵۳,۵۸۸ واحد بیت‌کوین به این صندوق افزوده است.

ماینرهای بیت‌کوین هفته گذشته تنها ۷,۰۸۱ واحد بیت‌کوین استخراج کرده‌اند. بیت‌کوین‌های استخراجی ماینرها پس از هاوینگ نیز ۳۹,۵۴۴ واحد بوده است.

پیش‌تر گریل اسکیل اعلام کرده بود که سرمایه‌گذاران برای حفاظت از سرمایه‌های خود در برابر تورمی که به‌واسطه چاپ بی‌رویه پول ایجاد شده است، دست به خرید بیت‌کوین خواهند زد.

طبق اطلاعات ارائه‌شده در صفحه عملکرد صندوق بیت‌کوین گری‌اسکیل، در حال حاضر به ازای هر سهم، ۸.۸۳ دلار بیت‌کوین در صندوق وجود دارد. این در حالی است که قیمت بازار هر سهم ۱۰.۱۴ دلار است. این یعنی سرمایه‌گذاران مایل به پرداخت ۱۵ درصد قیمت بیشتر هستند.

اگرچه بیت‌کوین، پرچمدار ارزهای دیجیتال در گری‌اسکیل است، اما اتریوم نیز از جمله ارزهای محبوب این شرکت سرمایه‌گذاری است. طبق گزارش‌ها، گری‌اسکیل در ماه گذشته چیزی در حدود نیمی از اترهای ماین‌شده را خریده است.

منبع: cryptopotato