داده‌های موجود حاکی از جذب بخشی از جمعیت آمریکا به ارزهای دیجیتال به‌خاطر کرونا ویروس است.

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیر عامل صرافی ارز دیجیتال  کوین‌بیس (Coinbase)، در اظهار نظری بیان داشته که احتمالاتی وجود دارد که بخش کوچکی از جمعیت آمریکا بسته های حمایتی خود در زمان کرونا را برای خرید ارز دیجیتال استفاده نمایند.

در تاریخ 17 آوریل توئیتی از آرمسترانگ منتشر شد که نشان می‌داد ارزش سپرده و خریدهای با ارزش 1200 دلار– دقیقا مطابق با ارزش بسته های حمایتی – اخیرا چهار برابر شده است.

البته هنوز داده‌هایی برای تایید دقیق این ماجرا وجود ندارد و این تنها یک فرضیه است.

پیش‌بینی خرید ارز دیجیتال با بسته حمایتی دولت آمریکا توسط مردم

محرک شدن کمک‌های مالی همگانی در آمریکا

حمایت‌های 1200 دلاری دولت آمریکا، برای کاهش مشکلات اقتصادی مردم در قرنطینه کرونا ویروس است. در این زمان حساس افراد زیادی مشاغل خود را از دست داده‌اند و یا درآمد آنها کاهش یافته است. در زمان قرنطینه بسیاری از فعالیت‌های تولیدی، به ویژه فعالیت‎های اجتماعی مانند رستوران‌ها و سینماها در سراسر دنیا بسته شده‌اند و بسیاری افراد در ادامه آن درآمد خود را از دست داده‌اند. اما همزمان با اهدای این حمایت‌ها میزان سرمایه‌گذاری‌های 1200 دلاری در آمریکا افزایش یافته است. به همین دلیل به نظر می‎رسد عده‌ای حمایت خود را صرف خرید ارزهای دیجیتال نموده‌اند.

به گزارش اخیر واشینگتن پست، این بسته حمایتی حتی شامل آمریکاهای کم درآمدی که اظهارنامه مالیاتی ثبت نکرده‌اند نیز می‌شود. والدین نیز برای هر کودک 500 دلار مازاد دریافت می‌کنند.

وین چن (Wayne Chen)، بنیانگذار کوین‌کرو (Coincurve)، اخیرا به کوین‌تلگراف گفته است یکی از علل حرکت صعودی بیت‌کوین ممکن است ارائه بسته حمایتی آمریکا به مردم باشد.

منبع: cointelegraph