صرافی بایننس به‌عنوان بزرگترین صرافی ارز دیجیتال دنیا، دومین خریدش را در سال ۲۰۲۰ انجام داد. هر دوی این خریدها نشان ‌دهنده علاقه بایننس به حوزه صدور کارت‌های اعتباری رمزنگاری شده هستند.

بایننس در آوریل ۲۰۲۰ محبوب‌ترین وب‌سایت دنیای کریپتو یعنی CoinMarketCap‌ را خرید. حال شرکت Swipe که در زمینه کارت‌های اعتباری کریپتو – فیات فعال است و در فیلیپین قرار دارد، خریده است.

بایننس و Swipe در ۶ جولای این خرید و مالکیت را به‌طور رسمی اعلام کردند. آن‌ها هدف این همکاری جدید را توسعه و پذیرش ارز دیجیتال در دنیا با ایجاد فاصله بیشتر بین دارایی‌های دیجیتال و فیات توصیف کردند.

John Khenneth مدیر اجرایی Swipe، در ۸ جولای در یک ایمیل به Cointelegraph نوشت که این دو شرکت با همکاری هم می‌خواهند برای نقاط مختلف جهان کارت‌های اعتباری کریپتویی تولید کنند.

هنوز مشخص نیست که مالکیت Swipe توسط صرافی بایننس ربطی به بایننس کارت (همان کارت اعتباری مخصوص بایننس که در آوریل ۲۰۲۰ معرفی شد) دارد یا خیر. سخنگوی بایننس در مورد ارتباط احتمالی بین بایننس کارت و ایمیل Swipe به Cointelegraph توضیحی نداد و صرفا بیان داشت که:

“در حال حاضر در مورد این مساله خبر جدیدی نداریم.”

پشتیبانی بیش از ۲۰ ارز دیجیتال

با تاکید بر این که Swipe قبل از واگذاری هم در حال فعالیت بوده است، Khenneth اعلام کرد که این شرکت تا قبل از این اتفاق بیشتر از ۲۰ ارز دیجیتال را پشتیبانی می‌کرد. این شرکت پس از توافقات، توکن BNB را هم به پلتفرم خود اضافه کرد. به این ترتیب کاربران از این به بعد می‌توانند توکن BNB را از طریق حساب بانکی، انتقال Swift و SEPA (یا همان Single Euro Payments Area) خرید و فروش کنند.

کشورهای پشتیبانی شده

Swipe اعلام کرده که بعد از شروع پروژه، توکن BNB از طریق سیستم SEPA توسط تمام اتحادیه اروپا و کشور انگلستان قابل خرید خواهد بود. در حال حاضر این سرویس در آمریکا در دسترس نیست و همچنین کیف پول Swipe هم فعلا در این کشور پشتیبانی نمی‌شود. هر چند که طبق اطلاعات منتشر شده در وب سایت Swipe، این شرکت در حال برنامه‌ریزی برای ارائه خدمات در این کشور است که به این منظور باید مجوزهای مربوطه تهیه شود و پروسه ثبت شرکت به اتمام برسد.

همانگونه که به‌طور رسمی اعلام شد، در حال حاضر Swipe در ۳۱ کشور در منطقه اقتصادی اروپا فعال است و توسط Contis، عضو اصلی ویزای اروپا و دارنده مجوز پول الکترونیکی انگستان تایید شده است. Swipe همچنین ۲۰ ارز دیجیتال دیگر، تراکنش‌های فیات در اروپا، پوند انگلیس، دلار آمریکا و ون کره و پزوس فیلیپین را هم پشتیبانی می‌کند.

Swipe همچنان فعالیت مستقل خود را ادامه می‌دهد

Swipe هم مثل CoinMarketCap مدعی است، با وجود تغییر مالکیت شرکت، آن‌ها همچنان می‌توانند فعالیت مستقل خود را ادامه دهند. Khenneth در این باره گفته است:

“این قرارداد طوری نوشته شده که شرکت Swipe بتواند به‌طور مستقل خودش را اداره کند و در عین حال بایننس هم به اعضای هیات مدیره آن اضافه شود.”

منبع: cointelegraph