به عقیده مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس‌بوک، اگر کاربران از لیبرا، ارز دیجیتال فیس‌بوک، برای خرید محصولات استفاده کنند، فیس‌بوک، کسب‌وکارهای سراسر جهان و به‌طور کلی اقتصاد می‌توانند از مزایای آن بهره‌مند شوند.

زاکربرگ در جلسه سالانه سهامداران فیس‌بوک که روز چهارشنبه برگزار شد، تاکید داشت که فعالیت تجاری فیس‌بوک، از جمله لیبرا، باید جزئی از کسب‌وکار تبلیغات این شرکت تلقی شود. فیس‌بوک از کسب‌وکار تبلیغات خود به عنوان یک حراج یاد کرد که در آن هر سازمانی می‌تواند بهترین قیمت را پیشنهاد دهد.

زاکربرگ گفت:

از آنجا که نمی‌توان قیمت مشخصی تعیین کرد، هر کسب‌وکار می‌تواند پیشنهاد دهد که تبلیغش نسبت به نتایجی که به دست می‌آورد، چه مقدار برایش ارزش دارد. این یعنی ما می‌توانیم به هر کسب‌وکار کمترین قیمت ممکن را ارائه دهیم. این فوق‌العاده است، چون ما میتوانیم به همه سرویس دهیم. میلیون‌ها کسب‌وکار در سراسر جهان می‌توانند مشارکت کنند و فعالیت [با این روش] می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

مدیرعامل فیس‌بوک با نام بردن از دو خدمت مالی این شرکت یعنی فیس‌بوک پِی (Facebook Pay) و لیبرا، اظهار داشت که ترکیب یک ابزار پرداختی مفید و تبلیغات می‌تواند مزایای زیادی را به کسب‌وکارها ارائه دهد.

زاکربرگ در این خصوص گفت:

باکارآمدتر کردن تجارت کسب‌وکارها، وقتی شخصی تبلیغی را راه‌اندازی می‌کند، فردی که روی آن تبلیغ کلیک می‌کند احتمال بیشتری برای خرید دارد؛ زیرا در حال حاضر شکلی از پرداخت را در اختیارش قرار داده‌ایم که به راحتی قابل دسترس است. به این ترتیب، برای کسب‌وکارها ارزش بیشتری خواهد داشت که پیشنهاد بالاتری برای تبلیغات ارائه کنند و به‌طور کلی شاهد افزایش قیمت تبلیغات خواهیم بود.”

زاکربرگ همچنین ضمن بازگو کردن صحبت‌های گذشته خود در مورد لیبرا تأکید کرد که زیرساخت‌های پرداختی مدت‌هاست که به‌روزرسانی نشده‌اند.

ابزاری مانند لیبرا می‌تواند انتقال پول یا پرداخت هزینه محصولات به صورت بین‌المللی را برای افراد آسان‌تر کند و همین موضوع به کسب‌وکارها و فیس‌بوک، مزیت بیشتری می‌رساند.

زاکربرگ گفت:

“به نظرم این برای مردم سراسر جهان فوق‌العاده باشد. فکر می‌کنم به‌طور کلی این برای اقتصاد مفید خواهد بود.”

منبع: coindesk