ویتالیک بوترین: طرفداران بیت‌کوین نازی هستند، اتریوم یهودی و ترون ژاپنی!

خالق اتریوم، ویتالیک بوترین، در توییتی به مقایسه بیت‌کوین، اتریوم و ترون پرداخته است. بوترین اوضاع فعلی را مانند جنگ جهانی دوم دیده است که در آن بیت‌کوین و ترون برای زمین‌زدن اتریوم، دست دوستی به‌سمت یکدیگر دراز کرده‌اند.

بوترین در توییت روز جمعه خود، به شکل‌گیری اتحادی اشاره می‌کند که در حال حاضر در جبهه ارزهای دیجیتال وجود دارد.

از نظر بوترین، اتریوم یک دشمن قدیمی برای طرفداران بیت‌کوین به‌حساب می‌آید، در حالی که ترون نسخه‌ای مشابه اتریوم می‌باشد. در واقع بسیاری معتقدند که ترون، نسخه‌ی کپی‌ شده از اتریوم است. ظاهرا بخشی از کدهای اتریوم دقیقا در ترون نیز دیده می‌شود. بوترین در توییت خود نوشت:

“از نقطه‌ نظر جدی، هر اشکالی که از نگاه طرفداران بیت‌کوین متوجه اتریوم است، ترون ده برابرش را دارد. با این حال اتریوم یک دشمن قدیمی است. ترون، حداقل از لحاظ روانی، یک آشنای دور است که دوستی با آن اشکالی ندارد!

بوترین در صحبت‌های خود به پستی از اسکات الکساندر (Scott Alexander) در وب‌سایت اسلیت استار کدکس (Slate Star Codex) اشاره کرده است. در این مطلب، الکساندر به بررسی فعل و انفعالات درون گروهی و بیرون گروهی میان افراد مختلف در جنگ جهانی دوم می‌پردازد.

او در بخشی از مطلب خود می‌نویسد که علیرغم اشتراکات قومی، اجتماعی و فرهنگی، آلمان نازی به مقابله با یهودیان می‌پردازد و از سوی دیگر به‌شدت به‌دنبال برقراری ارتباط با ژاپنی‌ها می‌رود که از لحاظ فرهنگی، فرسنگ‌ها با آنها فاصله دارند. او در ادامه عنوان می‌کند که تنها توضیحی که می‌توان برای چنین ارتباطی متصور شد، اتحاد راهبردی است.

حال به‌عقیده بوترین، حامیان سرسخت بیت‌کوین آلمان‌های نازی هستند، طرفداران اتریوم یهودیان و ترون هم نقش ژاپنی‌ها را دارد. او معتقد است که طرفداران بیت‌کوین برای نابودی دشمن مشترک یعنی اتریوم، با ترون دست دوستی می‌دهند. باید به یاد داشت که جاستین سان، مدیرعامل ترون، از ترون با عنوان «قاتل اتریوم» یاد می‌کند.

بوترین سال ۲۰۱۱ بیت‌کوین مگزین (Bitcoin Magazine) را راه‌اندازی می‌کند و در ابتدا قصد داشت تا اتریوم را بر روی شبکه بیت‌کوین بسازد. از همین رو، انتظار می‌رود که طرفداران بیت‌کوین و اتریوم رابطه نزدیک‌تری با یکدیگر برقرار کنند.

منبع: decrypt