از ۱۰ روز آینده مجوز استخراج ارزهای‌دیجیتال صادر می‌شود

امیر ناظمی با اشاره به وضعیت قانونگذاری در حوزه استخراج ارزهای رمزنگاری شده توسط دولت گفت: قوانین مربوط به استخراج ارز دیجیتال تعیین شده و تا چند روز آینده ابلاغ می‌شود؛ دولت پیشنهادات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص موضوع انرژی مصرفی را نپذیرفت و به تعرفه برق صادراتی در حوزه مانینگ تاکید شده است.

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره جزئیات بیشتر مصوبه هیات دولت برای استخراج ارز دیجیتال، اظهار داشت: در این مصوبه؛ استخراج ارز دیجیتال به عنوان یک صنعت شناخته شده است و صدور پروانه توسط وزارت صمت انجام می‌شود.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ادامه داد: در خصوص استانداردهای حوزه استخراج رمز ارز نیز بین دو وزارتخانه نیرو و ارتباطات تقسیم کار شد که شامل دو استاندارد برق و استاندارد تکنولوژی است که به ترتیب وزارت نیرو و وزارت ارتباطات متولی آن‌ها هستند.

ناظمی در پاسخ به این پرسش که صدور پروانه استخراج ارز دیجیتال چه زمانی عملیاتی می‌شود، گفت: وزارت صمت از ۱۰ روز آینده می‌تواند شروع به صدور مجوز استخراج ارز دیجیتال کند.

وی با بیان اینکه وزارت ارتباطات آماده همکاری با وزارت صمت برای تدوین مجوز استخراج ارزهای‌دیجیتال است، افزود: وزارت نیرو نیز برای عملیاتی شدن صدور این مجوز اعلام آمادگی کرده است، اما از این پس تمام مطالبات به سمت وزارت صمت می‌رود.

منبع : ibena.ir