بحران‌های که امروز دنیا درگیر آن است موجب ایجاد ابهامات در پیش‌بینی آینده اقتصاد است. این در حالی است که گسترش بیکاری و کاهش ارزش ارزهای فیات موجب افزایش امیدواری به بیت‌کوین می‌شوند.

5 دلیلی که امید به آینده درخشان برای بیت‌کوین را قوت می‌بخشد در ادامه بررسی می‌نماییم.

1- قیمت بیت‌کوین ظرف یکی دو سال پس از هاوینگ 10 برابر می‌شود

با وجود ابهامات موجود به شرایط پس از هاوینگ و کاهش تعداد بلاک‌های استخراج، احتمال خروج ماینرها و اعمال آسیب به شبکه وجود دارد.

یکی از سرمایه‌گذاران و تحلیل‌گران ارز دیجیتال به نام PlanB معتقد است این هاوینگ نیز همچون دو هاوینگ گذشته عمل خواهد کرد. هاوینگ سوم از نظر وی اصول اساسی این بازار را به کاربران آموزش خواهد داد و قیمت بیت‌کوین پس از دو سال بعد از هاوینگ ده برابر خوهد شد.

2- هیچ‌کس نمی‌تواند بیت‌کوین سایرین را مسدود نماید

یک حقیقت واضح و مبرهن در مورد بیت‌کوین عدم امکان دسترسی و مسدود نمودن آن توسط سایر افراد است. در زمان نابسمانی اوضاع اقتصاد و اعمال محدودیت‌های برداشت‌ها از حساب‌های بانکی و اعمال مسدودیت باید به یاد داشته باشید که هیچ‌کس نمی‌تواند بیت‌کوین شما را مسدود کند (البته اگر در کیف پولتان ذخیره شده باشد).

زیبایی بیت‌کوین در این است که هیچ نهاد یا شخصی نمی‌تواند در معاملات دیگری دخالت کند. JP یکی از طرفداران بیت‌کو‌ین در توییتر اعلام کرده است که حساب بانکی او به دلیل اقدامی که از نظر بانک مناسب نبوده است مسدود شده است. این اقدام چیزی نبود به جز خرید بیت‌کو‌ین.

۳- بیت‌کوین بر خلاف ارزهای سنتی یک انتخاب است، نه یک اقدام اجباری

سرمایه‌گذار و بیت‌کوینر استفن کول (Stephen Cole) در اظهار نظری بیان کرده است که بیت‌کوین فراتر از انتقال ارزش بدون واسطه یا یک روش کارآمد برای پس انداز است. بیت‌کوین یک انتخاب آگاهانه برای کنار گذاشتن سیستم سنتی موجود است. وی در این باره گفت:

“در حال حاضر بیت‌کوین حق رای، اعتراض و تنها روشی است که من می‌توانم در مقابل سیستم مخرب فعلی مبارزه کنم.”

۴- بیت‌کوین فارغ از عوامل متمرکز است

چاپ پول توسط فدرال رزرو برای خروج شرکت‌ها و بانک‌های مرکزی دنیا از بحران موجود، تاییدکننده کاهش ارزش و تورم شدید تدریجی ارزهای سنتی است.

بسیاری از مردم هم‌چنان درک درستی از این موضوع ندارند که افزایش ۲۰ درصدی موجودی پول به معنای افزایش ۲۰ درصدی مالیات به دلیل افزایش قیمت‌ها است.

در این مواقع باید به یاد داشت که هیچ‌کس نمی‌تواند در بیت‌کوین تداخلی ایجاد کند. برای مثال تا کنون چه تعداد بیت‌کوین برای ضمانت افراد حقیقی و حقوقی صادر شده است؟ دقیقا صفر بیت‌کوین

5- بیت‌کوین هیچ ارتباطی با بازار سهام دارد

علیرغم شباهت‌هایی که اخیرا حرکات در بازار ارزهای دیجیتال و سهام وجود داشته اما اسکات ملکر (Scott Melker) مشاور معاملات ارزهای دیجیتال تاکید می‌کند این دو هیچ ارتباطی با یکدیگر ندارند.

نوسان‌هایی که اخیرا به موجب کرونا ایجاد شده است بالاخره پایان خواهد یافت و بورس و ارز دیجیتال بار دیگر به مسیر خود ادامه خواهند داد.

منبع: bitcoinist