پی‌پال، غول صنعت پرداخت جهان، به‌دنبال افزودن قابلیت خرید مستقیم ارزهای دیجیتال است. با توجه به ۳۲۵ میلیون کاربر پی‌پال، این اتفاق می‌تواند به اوج‌گیری دوباره ارزهای دیجیتال بینجامد.

در حال حاضر برخی از کاربران صرافی‌هایی نظیر کوین بیس می‌توانند از پی‌پال برای خارج کردن سرمایه‌هایشان استفاده کنند. با تایید این خبر توسط پی‌پال، کاربران می‌توانند به‌صورت مستقیم از پی‌پال ارز دیجیتال بخرند. یکی از منابع آگاه در مصاحبه خود با کوین دسک گفت:

“فکر می‌کنم آنها به‌دنبال فراهم کردن مقدمات خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال از طریق پی‌پال و ونمو (Venmo) هستند. آنها می‌خواهند نوعی قابلیت شبیه به یک کیف پول در سیستم خود قرار دهند تا بتوانید [ارزهای دیجیتال] خود را در آن نگه‌داری کنید.

هنوز مشخص نیست که کدام یک از ارزهای دیجیتال در این سیستم استفاده خواهند شد. اما این منبع آگاه در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که پی‌پال برای تأمین نقدینگی خود با چندین صرافی همکاری خواهد کرد.

منبع دوم ضمن تایید این خبر گفت که پی‌پال در عرض سه ماه یا کمتر، به‌دنبال افزودن سیستمی برای خرید و فروش مستقیم ارزهای دیجیتال است. پی‌پال هنوز در ارتباط با این شایعات واکنشی نشان نداده است.

منابع آگاه به این موضوع نیز اشاره کردند که کوین بیس و صرافی بیت استمپ (Bitstamp) از جمله شرکای پی‌پال خواهند بود.

پی‌پال و کوین بیس از سال ۲۰۱۶ همکاری طولانی‌مدتی با یکدیگر دارند. در سال ۲۰۱۸ پی‌پال امکان برداشت مستقیم سرمایه‌ها از صرافی کوین بیس را برای کاربران آمریکایی مهیا کرد. یک سال بعد، این قابلیت برای کاربران اروپایی کوین بیس و سپس کاربران کانادایی نیز عرضه شد.

سرویس‌های مشابهی نظیر خدمات اسکوئر که جک دورسی، مدیرعامل توییتر، آنها را ارائه کرده است نیز درآمد خوبی از طریق معاملات ارزهای دیجیتال دارند. کش اپ  (Cash App)، نرم‌افزار اسکوئر که سال ۲۰۱۸ عرضه شد، در گزارش مالی اخیر خود عنوان کرد که درآمدش چیزی در حدود ۳۰۶ میلیون دلار (به صورت بیت‌کوین) بوده است.

رولوت (Revolut) نیز از سال ۲۰۱۷ و پس از همکاری با بیت استمپ امکان معاملات ارزهای دیجیتال را فراهم کرده است. این پلتفرم توانست در ماه فوریه (بهمن)، ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه جذب کند و ارزشش را به ۵.۵ میلیارد دلار برساند. رابین هود (Robinhood) نیز یکی دیگر از این نرم‌افزارهاست که در سال ۲۰۱۸ عرضه شد.

همواره نفوذ ارزهای دیجیتال در میان کاربران افزوده می‌شود و افراد بیشتری به استفاده از نرم‌افزارهای این چنینی روی می‌آورند. از سوی دیگر، نرم‌افزارهای حوزه فناوری اقتصادی نیز سود خوبی عاید گردانندگانشان می‌کنند. دن شولمان (Dan Schulman)، مدیرعامل پی‌پال نیز اخیرا اعلام کرده است که با توجه به ۵۲ میلیون کاربر ونمو (Venmo)، به‌دنبال افزایش درآمد پی‌پال از این شرکت تابعه است.

پی‌پال در اوایل سال ۲۰۲۰، اعلام کرد که کارکنان جدیدی برای گروه تحقیقات بلاکچینی خود استخدام می‌کند. طبق اعلام پی‌پال، ۸ موقعیت شغلی در این گروه وجود دارد که ۴ نفر از آنها در شعبه سنگاپور و ۴ نفر دیگر در شعبه سن خوزه مشغول خواهند شد.

این در حالی است که پی‌پال یکی از اعضای انجمن لیبرا بود. این شرکت سال گذشته با خروج از این انجمن، به همکاری خود با پروژه لیبرا پایان داد. گفته می‌شود که پی‌پال به‌منظور ادامه کار بر روی پروژه خودش از لیبرا جدا شد.

سری شیواناندا (Seri Shivananda)، مدیر بخش فناوری پی‌پال، اوایل امسال در مصاحبه‌ای عنوان کرد:

” ما در پی‌پال به‌دنبال رویکرد و نگرش خودمان به بلاک چین هستیم تا ببینیم که چطور می‌توان از آن برای ایجاد یک پلتفرم پرداخت دیجیتال آزاد که در دسترس همه باشد، استفاده نمود.

شیواناندا در ادامه ضمن بیان این مسئله که نمی‌تواند اطلاعات بیشتری در این رابطه عنوان کند، افزود:

“شدیدا به قدرت بالقوه بلاکچین باور داریم. در حال حاضر، زمان [دقیق] دیجیتالی‌شدن مشخص نیست ولی این مسئله قطعا رخ خواهد داد.

منبع: coindesk