در نسخه جدید آگر (Augur)، پتلفرم غیرمتمرکز پیش‌بینی بازار راه‌اندازی شده است. این نسخه جدید با نام «Augur v2»، شامل طیف وسیعی از ویژگی‌های تازه برای بهبود رابط کاربری و افزایش سرعت معاملات و کاهش هزینه‌های آن است.

بنابر آنچه در وبلاگ آگر آمده است، مهم‌ترین تغییر اعمال‌شده در آگر v2 امکان بستن شرط‌ها با دلار آمریکا است. در نسخه اصلی و ابتدایی آگر از اتر برای این کار استفاده می‌شد که باعث می‌شد کاربران از نوسانات بهای اتر در برابر دلار آمریکا متضرر شوند. اما در این نسخه تازه، کاربران از این امکان برخوردارند که معاملات خود را با استیبل کوین DAI انجام دهند.

پیتر وکیشیارلی (Peter Vecchiarelli)، مدیر عملیات آگر در مصاحبه‌ با رسانه‌ها گفته است:

“از آنجا که توکن DAI با پشتوانه دلار آمریکا عرضه می‌شود، کاربرانی که شرط‌بندی می‌کنند، می‌توانند در انتهای کار، مطابق با پیش‌بینی خود، دریافتی داشته باشند. از این رو، این بزرگ‌ترین تغییر در نسخه دوم آگر است.”

علاوه‌براین، کاربران اکنون می‌توانند آگر را در مرورگر خود باز کنند. در حالی که پیش‌تر در نسخه قبلی، پیش از باز کردن لینک، مجبور به نصب یک برنامه روی کامپیوتر خود بودند. به ‌گفته وکیشیارلی این باعث می‌شود که تجربه کاربری آگر، شبیه به دیگر برنامه‌هایی باشد که کاربران از آنها استفاده می‌کنند. وی در ادامه می‌گوید:

“ما همچنین تغییراتی اساسی در رابط کاربری آگر ایجاد کرده‌ایم. اکنون سروشکل این پلتفرم، شبیه به آن چیزی است که در بایننس یا کوین بیس پرو می‌بینید.”

نسخه جدید آگر، مانع از بهره‌گیری کلاهبرداران از شرط‌های نامعتبر می‌شود. شرط‌های نامعتبر به شرط‌هایی گفته می‌شود که تاریخ سررسید مشخصی ندارند، دارای توضیحات شفافی نیستند یا آنکه حاوی غلط‌های دستوری یا زبانی خاصی هستند که می‌توانند کاربران را در فهم معنای واقعی آنها دچار اشتباه کند.

گفتنی است در گذشته، شرط‌هایی که پیش از احراز نامعتبربودن بسته می‌شدند، ابطال و مبالغ آنها به‌طور مساوی میان بازیکنان تقسیم می‌شد. این رویه یک فرصت آربیتراژ برای کلاهبرداران ایجاد می‌کرد تا از شرط‌هایی که ممکن بود نامعتبر ارزیابی شوند، سوءاستفاده کنند.

در واکنش به این اتفاق، آگر در نسخه جدید خود یک قابلیتی اضافه کرده است که در آن مشارکت‌کنندگان در یک شرط می‌توانند گزینه «نامعتبر» را به‌عنوان یکی از نتایج احتمالی شرط، علامت بزنند. به این ترتیب، آنها می‌توانند موقعیت‌های احتمالی وقوع شرط‌های نامعتبر را پیش‌بینی کنند و ریسک خود را پوشش دهند.

همچنین وقتی چند کاربر، گزینه «نامعتبر» را به‌عنوان نتیجه یک شرط علامت می‌زنند، این احتمال وجود دارد که شرط در نهایت، ابطال شود. این خود علامت هشداری برای دیگر کاربران است تا در چنین مواردی، محتاطانه‌تر رفتار کنند.

منبع: theblockcrypto