چارلز هاسکینسون از اعضای سابق تیم اتریوم است که پس از جدایی از این تیم، کاردانو را پدید آورد و در حال حاضر مدیرعامل IOHK است.
هاسکینسون در مصاحبه‌ای با U.Today از روش استایلومتری و پیاده نمودن آن بر روی کدهای بیت‌کوین سخن گفته است. وی معتقد است با این تکنیک می‌توان هویت خالق بیت‌کوین یعنی ساتوشی ناکاموتو را کشف نمود.
هاسکینسون اظهار داشت:
آز انجا که کد بیت‌کوین توسط خود ساتوشی ناکاموتو نوشته شده، با مقایسه خروجی استایلومتری کد آن با تمام پروژه‌های متن باز موجود می‌توان نمونه‌های مشابه را یافت و با احتمال زیاد به هویت اصلی ناکاموتو پی برد.
از نظر هاسکینسون با دقت به مهارت‌های ناکاموتو احتمال می‌ر‌‌ود وی در دهه ششم یا هفتم زندگی خود باشد که در اواخر دهه 80 یا 90 فارغ‌التحصیل شده است. او یک فرد آکادمیک یا استاد دانشگاه است که به‌صورت حرفه‌ای کدنویسی نمی‎نماید چرا که یک فرد حرفه‌ای کدنویسی بهتر و تمیزتری دارد.
بیت‌کوین با زبان برنامه‌نویسی نوشته شده که در حالت عادی رایج نیست ولی در آموزش علوم رایانه در انگلستان و شرق آمریکا بسیار کاربردی است. پس می‌توان با این سرنخ نشانه‌هایی را از محل آموزش وی یافت.
از نظر هاسکینسون بیت‌کوین از 2012 تا کنون به‌خوبی عمل کرده و احساس نیازی برای یافتن موسس آن برای اعمال تغییرات حس نمی‌شود.

منبع : Decrypt