میانگین هفتگی هش ریت شبکه بیت‌کوین همزمان با رشد قیمت آن و رسیدن به محدوده ۱۲,۰۰۰ دلار، برای اولین بار از ۱۲۹ اگزاهش بر ثانیه عبور کرده است.

بر اساس داده‌های بلاکچین داتکام، ۱۵ اوت (۲۵ مرداد)، میانگین هفتگی هش ریت شبکه بیت‌کوین به رکورد تازه ۱۲۹.۰۷۵ اگزاهش (EH/s) بر ثانیه رسید. این در حالی است که طی دو هفته قبل از این جهش، نرخ هش شبکه روندی ثابت داشت و رکورد قبلی ۲۸ ژوییه (۷ مرداد) ثبت شده بود.

هش ریت شبکه، میزان قدرت پردازشی است که ماینرها برای تأیید تراکنش‌های بیت‌کوین اختصاص داده‌اند. هر چه میانگین هش ریت بیشتر باشد، به آن معناست که ماینرهای بیشتری نسبت به صرفه اقتصادی این کار اطمینان دارند؛ از همین رو می‌توان گفت که همبستگی میان هش ریت و قیمت بیت‌کوین قدرتمند است.

پس از شیوع ویروس کرونا و با عرضه بسته‌های حمایتی از سوی فدرال رزرو، بسیاری از سرمایه‌گذاران از دارایی‌های سنتی فاصله گرفتند و در پاسخ به بحرانی که پس از کرونا ایجاد شد،‌ به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین و طلا روی آوردند و این مسئله سبب شد تا همبستگی نوسانات قیمت طلا و بیت‌کوین در سال ۲۰۲۰ تا حد زیادی افزایش یابد.

قیمت طلا چندی پیش از ۲,۰۰۰ دلار به ازای هر اونس عبور کرد و بیت‌کوین نیز در همین زمان چرخه صعودی جدیدی را آغاز کرد. مکس کایزر (Max Keiser)، از سرمایه‌گذاران بیت‌کوین، به‌تازگی اعلام کرده است که وارن بافت، میلیاردر افسانه‌ای، در حوزه طلا سرمایه‌گذاری کرده است و این موضوع می‌تواند باعث افزایش قیمت بیت‌کوین شود.

منبع: cointelegraph