هشت شرکت فناوری که از هفت اقتصاد نوظهور دنیا برخواسته‌اند می‌توانند امروز از صندوق سرمایه‌گذاری ارز دیجیتال یونیسف اتریوم دریافت کنند.

این صندوق به هر یک از این شرکت‌ها 125 اتریوم معادل 28.600 دلار می‌دهد تا ظرف 6 ماه آینده بتوانند از آن برای توسعه فناوری‌های خود بهره گیرند. یونیسف پیش از این نیز 100 هزار دلار پول فیات را از محل صندوق نوآوری به این شرکت‌ها  اهدا کرده بود.

آفینی دیتا (Afinidata)، یکی از این هشت شرکت است که در زمینه تولید محتوای آموزشی برای والدین دارای فرزندان خردسال فعالیت می‌نماید. Cireha یکی دیگر از این شرکت‌ها است که سیستم‌های ارتباطی برای کودکان دارای اختلال گفتاری یا زبانی را ایجاد می‌کند. تمام این هشت شرکت، شرکت‌هایی با اهداف مشخص هستند که یونیسف برای ایجاد انگیزه بیشتر به آنها ارزهای دیجیتال داده است تا بتوانند به این اهداف تحقق بخشند.

از آنجایی که یونیسف یک سازمانی جهانی است که از رفاه کودکان در تمام دنیا حمایت می‌نماید به دنبال ساخت آینده‌ای بهتر است.

کریس فابیان (Chris Fabian) مدیر یونیسف گفت:

“ما خرسندیم که دنیای دیجیتال با سرعتی بیش از آنچه در تصور ماست به سوی ما می‌آید. یونیسف باید بتواند از تمام ابزارهای این دنیای جدید برای کمک به کودکان امروز و فردا استفاده نماید. “

وی در ادامه گفت:

“انتقال این صندوق‌ها _به هشت شرکت مختلف از هفت کشور _ کمتر از 20 دقیقه به طول انجامید که هزینه آن کمتر از 20 دلار بود. افزایش جهانی قیمت‌ این ارزها، کارمزد پایین (حدود ۰.۰۰۰۰۹ درصد از کل مبلغ) و شفافیت در لحظه برای پشتیبان‌های مالی ما، از مسایلی هستند که ما را نسبت به این تکنولوژی بسیار هیجان زده می‌کند.”

یونیسف یک سازمان بین‌المللی است که برای بهبود اوضاع کودکان دنیا تلاش می‌کند تا بتواند آینده بهتری برای آنها رقم بزند. از آنجایی که این سازمان به شرکت‌های IT محور کمک‌های مالی می‌کند، پروژه‌های‌ بلاکچین بیشتر از هر چیز دیگری شایسته چنین سرمایه‌گذاری‌هایی هستند.

منبع: cointelegraph