به روزرسانی اتریوم ۲.۰ طی ماه‌های آتی عرضه می‌شود، اما در حال حاضر راهکارهای مقیاس‌پذیری و تراکنش‌های بدون کارمزد گس ایجاد شده‌اند.

شبکه اتریوم در حال محبوب‌تر شدن است، به طوری که تعداد کیف پول‌های فعال ماه ژانویه تاکنون تقریبا دو برابر شده است. این در حالی است که اتریوم ۲.۰ در ماه‌های آتی عرضه می‌شود، اما راهکارهای جدید مقیاس‌پذیری و تراکنش‌های بدون کارمزد گس هم اکنون در دسترس هستند.

راهکار مقیاس پذیری سینتتیکس

توسعه‌دهندگان سینتتکیس (Synthetix)، دومین پروتکل دیفای بزرگ، با همکاری تیم تحقیقاتی Optimism  در صدد عرضه نسخه آزمایشی صرافی سینتتیکس در ماشین مجازی Optimistic هستند.

ماشین مجازی راهکار مقیاس‌پذیری لایه دوم است که پلتفرم‌های مالی دیفای رل را برای انجام فعالیت‌ها با سرعت سیستم‌های متمرکز امکان پذیر می‌سازد.

این فناوری تاثیر به سزایی در عملکرد مقیاس‌پذیری دارد، به‌طوری که شاهد کاهش ۳۷.۵ برابری تاخیر به روزرسانی اوراکل، کاهش ۷۵ برابری تاخیر در تراکنش‌ها و کاهش چشمگیر در هزینه گس برای تراکنش‌های مرتبط با اوراکل و صرافی‌ها بوده‌ایم.

کین وارویک (Kain Warwick) اوایل سال جاری در اظهارنظری گفته بود شبکه اتریوم همچنان فرصت‌ها و پتانسیل زیادی در خود دارد.

وی گفت حتی در صورتی که اتریوم ۲.۰ عرضه نشود، در اتریوم ۱.۰ نکات مثبت بسیار زیادی وجود دارد. راهکار مقیاس‌پذیری Optimism چند هزار تراکنش در ثانیه را امکان‌پذیر می‌سازد. این مقدار بسیار بیشتر از تعداد تراکنش‌های کنونی در شبکه اتریوم و بیت‌کوین است.

وی گفت:

“اتریوم پتانسیل مقیاس پذیری چشمگیری دارد حتی بدون انتقال به گواه اثبات سهام.

عرضه نسخه آزمایشی شبکه اصلی بایکونومی

در تاریخ ۴ می، بایکونومی (Biconomy) نسخه آزمایشی بتا شبکه اصلی خود را عرضه کرد.

این پلتفرم برای تسهیل تعاملات بدون هزینه گس با پروتکل‌های برنامه‌های غیرمتمرکز، حذف موانع فنی برای پذیرش گسترده‌تر و ورود آسانتر توسعه‌دهندگان برنامه‌های غیرمتمرکز و مدیریت کاربران طراحی شده است.

برنامه‌های غیرمتمرکزی که از بایکونومی استفاده خواهند کرد می‌توانند با رابط کاربری آشنای نام کاربری و رمز عبور و حذف نیاز به تعاملات فنی با قراردادهای هوشمند یا کارمزدهای گس به برنامه‌ها دسترسی داشته باشند.

همکاری ۱۰ توسعه دهنده برتر ارز دیجیتال با بایکونومی

بایکونومی در پست بلاگ ۶ می، بیان کرد که تحقیقات آنها در راستای بهبود کارمزد گس، توسعه انتقال دهنده (Relayer) و بهبود تجربه کاربری ناکارآمد است.

در این پست، همکاری بایکونومی با ۱۰ توسعه‌دهنده برتر شامل شبکه متیک  (Matic Network)، توروس  (Torus)، شبکه ساپین (Sapien Network)، Daostack، زیفای  (Zefi)، دپ پاکت (Dapp Pocket)، فرانتیر والت (Frontier Wallet)، Alathea، فورت متیک (Fortmatic) و Idle Finance اعلام شد.

کاربران فعال اتریوم از ماه ژانویه تاکنون دو برابر شده‌اند

در کنار افزایش محبوبیت دیفای و انتظار برای عرضه اتریوم ۲.۰، تعداد کاربران فعال نیز از ماه ژانویه تاکنون دو برابر شده و پس از ماه ژوئن ۲۰۱۹ بار دیگر به ۵۰۰,۰۰۰ کاربر رسیده است.

همچنین ایجاد آدرس‌های منحصربه‌فرد اتریوم نیز در هفته‌های اخیر افزایش یافته است، به طوری که تعداد کیف پول‌های جدید روزانه از ۵۰,۰۰۰ الی ۱۰۰,۰۰۰ کیف پول در ماه‌های اولیه ۲۰۲۰ به بیش از ۱۰۰,۰۰۰ کیف پول در ماه مارس رسیده است. در حال حاضر مجموع تعداد آدرس‌های منحصربه‌فرد از ۹۶ میلیون آدرس فراتر رفته است.

منبع: cointelegraph