طبق نظرسنجی که اخیرا در توئیتر صورت گرفته است 65 درصد از شرکت‌کنندگان، تمایل به حفظ بیت‌کوین‌های خود دارند. در مقابل 3.9 درصد در حال اقدام به فروش هستند.

نظرسنجی که اخیرا در توییتر صورت گرفته، نشان می‌دهد بخش عظیمی از افرادی که بیت‌کوین دارند اقدام به نگهداری آن می‌نمایند. در این میان 12 درصد از شرکت‌کنندگان نظرسنجی اعلام کرده‌اند که هیچ بیت‌کوینی ندارند.

پلن بی (PlanB)، یکی از مشهورترین تحلیل‌گران بیت‌کوین و خالق انباشت به عرضه بیت‌کوین (S2F) است. پلن بی برای درک تمایل سرمایه‌گذارن اقدام به انجام یک نظرسنجی در توییتر خود نمود. به‌منظور این نظرسنجی او پرسش “شما در حال حاضر چه کاری انجام می‌دهید؟” را با چهار گزینه به اشتراک گذاشت.

این نظرسنجی در 24 ساعت شاهد 13813 رای بوده است. بیشترین رای آن نیز با تایید 9061 نفر (65.6 درصد) از شرکت‌کنندگان متعلق به نگهداری بیت‌کوین است.

65 درصد افراد تمایل به حفظ بیت‌کوین‌های خود دارند

نکته جالب در این نظرسنجی بالاتر بودن تعداد خریداران بیت‌کوین به فرشندگان آن است. 18.3 درصد (2527 نفر) از شرکت‌کنندگان می‌گویند که قصد خرید ارز دیجیتال را دارند. اما در مقابل تنها 3.9 درصد (538 نفر) ادعا کردند که با فروش یا معامله بیت‌کوین‌هایشان و سود حاصل از خرید آلت‌کوین‌ها بار دیگر بیت‌کوین می‌خرند.

آخرین گزینه در این نظرسنجی مربوط به افرادی است که بیت‌کوین ندارند. 12.2 درصد یعنی در مجموعه 1685 نفر این مورد را انتخاب نموده‌اند. این افراد ممکن است در حال حاضر علاقه‌ای به بیت‌کوین نداشته باشند، منتظر افزایش قیمت هستند یا می‌خواهند هنگام سقوط قیمت بیت‌کوین بخرند.

طبق پیش‌بینی پلن بی براساس مدل انباشت به عرضه، قیمت بیت‌کوین تا سال 2024 به ۲۸۸۰۰۰ دلار خواهد رسید. او در بخش دیگری از صحبت‌های خود اعلام کرد که بیت‌کوین‌هایش را در سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ زمانی که قیمت این ارز دیجیتال تنها چند صد دلار بوده، خریده است.

منبع: cryptopotato