شبکه هوشمند بایننس

بدون تردید ارز دیجیتال بایننس یا BNB یکی از پربازده‌ترین ارزها در روزهای گذشته بوده است. بایننس با معرفی شبکه هوشمند خود که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کند، توانست علاوه بر افزایش قیمت BNB، بخشی از تراکنش‌هایی که پیش از این در شبکه اتریوم انجام می‌شده را به سمت شبکه جدید خود بکشاند.

بایننس به صراحت اعلام کرده است که هدفش سلطه بر حوزه دیفای و پروژه‌های موجود در این بخش از بازار است. بایننس پیش از این در معاملات ارزهای دیجیتال، سلطه خود را نشان داده بود. اما این‌بار به دنبال تکرار آن در حوزه DeFi است.

بسیاری از افراد بایننس را گوگل حوزه ارزهای دیجیتال می‌دانند. حالا این شرکت ایده‌پرداز جدیدترین محصول خود را تحت عنوان شبکه هوشمند بایننس که رقیبی برای اتریوم است به بازار عرضه کرد.

Binance Smart Chain  شبکه‌هوشمند بایننس در حوزه دیفای بوده که بایننس را به صدر اخبار حوزه ارزهای دیجیتال کشانده است.

در هفته گذشته سه پروتکل دیفای Cream Finance، BurgerSwap  و BakerySwap بر روی شبکه بلاکچین جدید بایننس راه‌اندازی شدند.

چانگ‌پنگ ژائو در حساب توییتر خود برای اتریوم رجزخوانی کرده و به نحوی هدف خود را رسیدن به جامعه اتریوم معرفی کرده است:

“حجم تراکنش‌ها در شبکه بلاکچین هوشمند بایننس یعنی بایننس اسمارت چین (BSC) به ۱۴ درصد اتریوم رسیده است. ارزش بازارBNB  نیز ۱۰ درصد ارزش بازار اتر است. علاوه بر این شبکه بایننس به مراتب سریع‌تر و کارمزد تراکنش‌ها به شدت کمتر از شبکه اتریوم است.

تعداد کل تراکنش‌ها در شبکه هوشمند بایننس در روز یکشنبه به ۱۴۰,۰۰۰ تراکنش رسید.

این در حالی بود که تراکنش‌ها در شبکه اتریوم بیش از یک میلیون بود. بسیاری از این تراکنش‌ها به دلیل تراکنش‌های پروتکل BurgerSwap  بوده که در همان روز اول حدود ۴۰۰ میلیون دلارBNB  در این شبکه استیک شده است.

امروز محصول جدید دیگری که همان کاربرد را دارد تحت عنوان BakerySwap بر روی شبکه جدید بایننس راه‌اندازی شد.

CZ  در تازه‌ترین توییت خود گفته است:

“من از دیدن پروژه‌های دیفای که وارد شبکه بایننس می‌شوند خرسندم. این جابه‌جایی، تراکم شبکه اتریوم را کاهش خواهد داد و امیدواریم که کاهش تراکم شبکه به کاهش کارمزد تراکنش‌ها در شبکه اتریوم منجر شود.

منبع: cryptopotato