با تشدید جنگ تصاحب قدرت در بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده تجهیزات استخراج بیت‌کوین جهان، تحویل سفارشات جدید این شرکت متوقف شد.

به گزارش دیکریپت، میکره ژان  (Micree Zhan)، هم‌بنیان‌گذار شرکت بیت مین که پیش‌تر به‌دلیل اختلافات داخلی برکنار شده بود، حالا کنترل کارخانه این شرکت در شنزن را به‌دست گرفته و اجازه ارسال دستگاه‌های استخراج جدید را به مشتریان نمی‌دهد.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، یکی از کارمندان بیت مین مدعی شد که به کامیون‌های باری اجازه ورود به کارخانه داده نمی‌شود. کارمندان کارخانه مجبور هستند از دستورات نماینده قانونی شرکت که در حال حاضر میکره ژان است، اطاعت کنند.

این در حالی است که مشتریان مدعی هستند که پول دستگاه‌های استخراج را از پیش پرداخت کرده‌اند و این مبالغ به حساب یکی از شرکت‌های تابع بیت مین منتقل شده است.

تنش میان ژان و شریکش ژیهان وو (Jihan Wu)، بر سر کسب موقعیت نماینده قانونی شرکت است. بر اساس قوانین کشور چین، دارنده این موقعیت دارای قدرت زیادی خواهد بود. نماینده قانونی شرکت، قدرت امضای اسناد قانونی را دارد و به‌نوعی می‌توان او را مدیرعامل شرکت دانست.

اوایل این ماه درگیری ژان و وو برای کنترل کسب‌وکارشان، مجددا به تیتر اصلی اخبار حوزه ارزهای دیجیتال بدل شد. طبق گزارش‌ها، چند روز پیش ژان با استخدام چند محافظ امنیتی برای تصاحب دفتر اصلی بیت مین در پکن اقدام کرده است. براساس اعلام خبرگزاری‌های محلی، میکره ژان به کارمندان و سهام‌داران بیت مین نامه‌ای ارسال کرده و گفته که دفتر بیت مین حالا تحت کنترل او است. او از کارمندان خواسته است تا از او پیروی کنند و به سر کارشان بازگردند.

از آن سو، بیت مین هرگونه اختیار ژان در امور این شرکت را تکذیب کرده است. این شرکت در اطلاعیه خود مدعی شده است که ژان موقعیت خود را از دست داده است و این شرکت در حال تنظیم شکایت علیه اوست.

کشمکش میان این دو، تا کنون تأثیر کمی بر فعالیت‌های روزانه این شرکت گذاشته بود و شرایط به‌گونه‌ای نبود که خط تولید این شرکت متوقف شود. در اوایل ژوئن، شرکت ریوت بلاکچین (Riot Blockchain) اعلام کرد ۱,۰۰۰ دستگاه نسل جدید Antminer S19 Pro  را از بیت مین با قیمت ۲.۳ میلیون دلار خریداری کرده است.

با توقف تحویل سفارشات، این بار جنگ بین وو و ژان رسماُ بر فعالیت‌های بیت مین تأثیر گذاشته است و می‌تواند به این شرکت آسیب جدی برساند.

منبع : decrypt