راکد بودن قیمت بیت‌کوین طی ماه‌های گذشته، مانع از سرمایه‌گذاری سازمان‌های گوناگون در حوزه ارزهای دیجیتال نشده است.

طبق گزارش‌هایی که به‌تازگی توسط شرکت Grayscale منتشر شده است، شاهد ورود سرمایه‌های چشمگیری به BTC Trust هستیم. به‌طور میانگین در نیمه اول ۲۰۲۰، هر هفته ۴۳.۸ میلیون دلار سرمایه وارد بیت‌کوین شده است.

در کمال تعجب، ورود بیشتر این سرمایه‌ها در سه ماهه دوم امسال بوده‌اند. این در حالی است که قیمت بیت‌کوین در چند ماه ابتدایی سال افزایش چشمگیری داشته است.

اخبار منتشر شده نشان می‌دهد پاول تودور جونز (Paul Tudor Jones)، سرمایه‌گذار افسانه‌ای، در ابتدای سال میلادی جدید درصد قابل توجهی از ثروت خود را به سرمایه‌گذاری در بیت‌کوین اختصاص داده است. به گفته وی بیت‌کوین بیشترین منفعت را از تورم جهانی خواهد برد.

بر اساس گزارش شش ماهه گری اسکیل، سه ماهه دوم سال، BTC Trust شاهد ورود سرمایه‌های چشمگیری بوده است.

میزان سرمایه‌گذاری برای تمام محصولات این شرکت برای نیمه اول سال در حدود ۱.۴ میلیارد دلار بوده است، که میانگین آن برای هر هفته ۴۳.۸ میلیون دلار می‌شود.

این سرمایه‌گذاری‌های هفتگی به‌تدریج در سه ماهه دوم سال افزایش یافته و حال به میانگین ۵۷.۸ میلیون دلار رسیده است.

بر مبنای گزارش گری اسکیل مقدار بیت‌کوین‌هایی که از طریق محصولات آنها خریداری شده‌اند از نرخ استخراج این ارز دیجیتال بیشتر بوده است.

در این گزارش آمده است:
“پس از هاوینگ بیت‌کوین در ماه می، ورود سرمایه به بیت‌کوین تراست، از تعداد بیت‌کوین‌های تازه استخراج شده پیشی گرفته است.”

این موضوع، فشار عرضه بیت‌کوین را کاهش داده و نشانه کاملا مثبتی در چشم‌انداز کلان است.

منبع: newsbtc