کاردانو یک قدم دیگر به عرضه به روزرسانی مورد انتظار خود یعنی شبکه اصلی شلی نزدیک تر شد. کاردانو در نسخه آزمایشی بتای خصوصی، اولین بلاک در بلاک چین شلی (shelley) را ایجاد کرد. این بلاک اساسا نسخه آزمایشی بلاک جنسیس است که پس از فعال شدن شبکه اصلی ایجاد خواهد شد.

دانکن کورتس (Duncan Courts) سرپرست تیم مهندسی کاردانو اولین گزارش مبنی بر ایجاد این بلاک را منتشر کرد. چارلز هاسکینسون موسس کاردانو امروز این خبر را در توییتر تایید کرد.

هاسکینسون با اشاره به فیلم ارباب حلقه ها نوشت:

“در سرزمین کاردانو، جادوگری دقیقا زمان موعود از راه رسید.”

هاسکینسون در توییتر بیان کرد که این بلاک در مرحله “دوستان و خانواده” شروع به کار شلی ایجاد شد.

هاسکینسون طی ویدئوی اخیر خود توضیح داد که شلی در چندین فاز اجرا خواهد شد. اولین مرحله، فاز آزمایشی محدود است که با اولین بلاک شلی (shelley) از امروز شروع شده است. پس از این مرحله، فاز دوگانه (Hybrid) است که به کاربران امکان خواهد داد تا از بلاک چین بایرون به شلی به روزرسانی انجام دهند.

پس از آن، شبکه اصلی مناسب عرضه خواهد شد. این شبکه اصلی به تمام کاربران امکان خواهد داد تا کوین های خود را در شبکه استیک کنند و آنها را برای حفظ بلاک چین مسدود کنند و در ازای این کار پاداش دریافت کنند.

شرکت IOHK اخیرا توسعه مهم دیگری به صورت کیف پول شبکه اصلی به اسم ددالوس (Daedalus) را معرفی کرده است. طبق گزارش Decrypt، این کیف پول در صدد ارائه سرعت و امنیت بهتر برای اکوسیستم کاردانو است. ددالوس علاوه بر اینکه ویترینی از ویژگی های مختلف دارد، زمان همگام سازی (sync) بلاک چین را به یک ساعت کاهش می‌دهد. برای مقایسه می‌توان گفت که زمان همگام سازی کیف پول های قبلی ۹ الی ۱۴ ساعت بود.

این کیف پول در بلاک چین اخیرا ریبوت شده بایرون عرضه شده است. این ریبوت باعث شده است که اکوسیستم از کد سروکل (Serokell) جدا شود و انتقال به هاردفورک شلی تسهیل یابد.

با وجود فعال شدن ددالوس و اجرای فاز آزمایشی اولیه، کاردانو سرانجام در حال دستیابی به اهداف خود می‌باشد.

منبع: decrypt