تزوس طی دو هفته گذشته سقوط ۱۸ درصدی را تجربه کرده است. این سقوط تا حدی بوده است که می‌توان عملکرد تزوس را در میان ضعیف‌ترین‌های بازار قرار داد. با این‌ حال تحلیل‌گران نگاهی مثبت به تزوس دارند و امیدوارند جهش صعودی آن به‌زودی آغاز شود.

تزوس در حالی در دو هفته گذشته سقوط ۱۸ درصدی داشته است که آلت کوین‌هایی نظیر اتر و چین لینک در این مدت جهش‌های قابل‌توجهی را ثبت کردند. صد البته هم اتر و هم چین در حال حاضر با اصلاحی نسبی همراه شده‌اند.

افزایش فشار فروش در بازار سبب شده است تا قیمت تزوس به مرز حمایتی ۳.۵ دلاری برسد که از اهمیت بالایی برخوردار است. طی هفته گذشته نیز چندین بار شاهد کاهش قیمت تزوس و رسیدن آن به این سطح حمایتی بودیم.

کارشناسان معتقدند که به‌زودی شاهد کاهش فشار فروش در بازار تزوس خواهیم بود چرا که بسیاری از شاخص‌ها حاکی از اشباع فروش است و انتظار می‌رود بازار واکنشی قوی به این کاهش قیمت از خود نشان دهد. در این میان، برخی از معامله‌گران می‌گویند به‌زودی قیمت این ارز دیجیتال به اوج تاریخی خود می‌رسد.

در حال حاضر هر واحد تزوس با افزایشی ۱ درصدی، با قیمت ۳.۵ دلار معامله می‌شود. طی روزهای گذشته تزوس یک بار دیگر نیز به سطح قیمتی ۳.۵ دلاری رسیده بود، اما همان‌طور که پیش‌تر گفتیم، حمایت ۳.۵ دلاری شکسته نشد. صد البته اگر این ناحیه حمایتی شکسته شود، باید انتظار کاهش بیشتر و قوی‌تر قیمت را داشت.

این ناحیه حمایتی از اهمیت بسیاری برخوردار است و در صورتی که خریداران بتوانند این ناحیه را حفظ کنند، احتمال یک جهش قدرتمند نیز وجود دارد. از سوی دیگر، به‌دلیل اهمیت بالای آن، شکستن آن نیز به احتمال زیاد به کاهش قیمت شدید منجر می‌شود.

باید منتظر ماند و دید علیرغم وضعیت نه چندان مناسب تزوس، آیا در کوتاه‌مدت شاهد افزایش قیمت این آلت کوین خواهیم بود یا نه؟

منبع: newsbtc