اخیرا به دلیل تلاش های تاثیرگذار EOS موسس اتریوم به تمجید از آنها پرداخته است. ویتالیک بوترین موسس اتریوم در مجموعه توییت های اخیرش به دلیل اقدامات تاثیرگذار EOS به تمجید از بلاکچین رقیب پرداخت.

بوترین در توییت ۱۵ می خود گفت:

“اگر می‌خواستم زنجیره جدیدی در کنار بیت‌کوین و اتریوم طراحی کنم، تمام موارد سیاسی که بیت‌کوین و اتریوم تمایلی به آنها ندارند را به کار می‌گرفتم.”

ابزار علاقه بوترین به EOS

طبق فهرست کوین تلگراف، ویتالیک بوترین که در رتبه پنجم تاثیرگذارترین افراد حوزه بلاکچین و ارز دیجیتال قرار دارد نقش بسیار کلیدی را در این صنعت را ایفا می‌کند.

بوترین به شیوه نظارت درون زنجیره‎ای مبتنی بر رای‌گیری و تمام رویه‌های رمزنگاری موجود به عنوان نکات مورد علاقه خود اشاره کرد. اوراکل‌های درون زنجیره‌ای برای تمام رویدادها به جای اوراکل‌های مختص نوسان قیمت نیز جزو علایق وی است.

استفاده از هویت بلاکچین

در ادامه اظهارت نظرها بوترین به افزودن نوعی شناسایی هویت به شبکه اشاره کرد. او  گفت ممکن است مدل درون زنجیره‌ای هویت، حداقل برای کسانی که می‌خواهند در نظارت آن شرکت کنند وجود داشته باشد. اگر چه در ادامه از ویژگی هوشمندتر از سایر پلتفرم‌های کنونی برای این پلتفرم استفاده کرد.

در پایان بوترین گفت به همین دلیل است که برای EOS احترام قائل هستم. من با گواه اثبات سهام وکالتی (DPoS) مخالفم اما حداقل تلاش می‌کنند تا ایده جایگزین منسجم و منظمی توسعه دهند.

منبع: cointelegraph