انجین (Enjin) از ورود EnjinCraft به عرصه بازی‌های محبوب، جهت تقویت راه‌حل‌های بلاکچینی صنعت بازی خبر داد.

شرکت فناوری بازی Enjin، اعلام کرد که افزونه بازی EnjinCraft در حال حاضر بر روی بازی ویدئویی معروف ماینکرفت (Minecraft) موجود است.

بر اساس اطلاعیه‌ای که توسط Enjin ارائه شده است، افزونه بلاکچین این بازی به بازیکنان این امکان را می‌دهد تا به معامله و استفاده از امکانات بلاکچینی بازی بپردازند.

با به‌کارگیری فناوری بلاکچین، این شرکت قصد دارد تا توکنی شدن موارد موجود در بازی را تسهیل نماید و آنها را در سرور بازیکن‌ها قرار دهد.

این افزونه در بستر جاوا ایجاد شده و برخی عملکردها و توابع تخصصی مانند استفاده از ابزارهای بازی، سرورها و وب‌سایت‌های خارجی را در خود گنجانده است.

برقراری ارتباط میان کیف پول بلاکچینی ماینکرفت با سرورها

افزونه انجین کرفت که مربوط به بازی ماینکرفت می‌باشد امکان ایجاد اتصال میان هویت دارایی‌های بلاکچینی موجود با آیتم‌های درون بازی از طریق کنسول دستورات و همچنین اتصال کیف پول بلاکچینی بازیکنان به سرورها را فراهم می‌کند.

یکی دیگر از قابلیت‌های برجسته این شرکت، امکان ارسال اتریوم از طریق کنسول برای بازیکنان است. همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا کد منبع باز آن را متناسب با مشخصات و نیازهای توسعه‌دهندگان در اختیار آنها برای حل نیازهایشان قرار دهد.

الزامات فنی EnjinCraft

برای استفاده از این افزونه، صاحبان سرور باید از جاوا 8 یا بالاتر استفاده نمایند. همچنین باید یک پروژه بر بستر پلتفرم انجین ایجاد کرده و افزونه Spigot نسخه ۱.۱۳ یا بالاتر را در اختیار داشته باشند. توکن‌های ایجاد شده توسط انجین کرفت نیز باید غیرقابل تعویض باشند.

این افزونه به زبان‌های انگلیسی، دانمارکی، فیلیپینی، آلمانی، ژاپنی، کره‌ای، رومانیایی، صربی و اسپانیایی قابل دسترس است.

انجین قصد دارد در سال میلادی پیش رو فعالیت‌های خود را در صنعت بازی ادامه دهد.

منبع: cointelegraph